YART Yamaha obhájila loňské vítězství Hlavní obrázek k článku: YART Yamaha obhájila loňské vítězství

Rakouský tým YART Yamaha zvítězil v sestavě Broc Parkes, Marvin Fritz a Niccolo Canepa stejně jako vloni v 8-hodinovce na Slovakia Ringu. Druhý skončil tým Suzuki Endurance a třetí F.C.C. TSR Honda.

Ital Niccolo Canepa tak má na tomto slovenském okruhu fantastickou bilanci: Dvě vítězství a jedno druhé místo. Ve vítězném týmu odjel Broc Parkes pouze jeden časový úsek, neboť stále ještě cítí následky úterního crashe.

Mimochodem: Už potřetí vyhrála na tomto okruhu Yamaha.

O vítězství rozhodl skvělý taktický manévr týmového šéfa Mandyho Kainze, který na poloschnoucí trať poslal Canepu s ojetým zadním slickem, zatímco tragický hrdina Randy de Puniet vyjel se zbrusu novou zadní pneumatikou...Ztrátu na rakouský tým sice 1 hodinu před vypršením limitu snížil na minimum a dostal se dokonce do čela, ovšem havaroval a tak kýžené vítězství v šampionátu EWC i nadále zůstává pouze jeho přáním.

Za třemi továrními týmy Yamaha, Suzuki a Honda zajel stejně jako v Le Mans perfektní závod WEPOL Racing (Sheridan Morais, Danny Webb, Michael Laverty) a také VRD Igol Pierret Experiences (Florian Alt, Florian Marino a Xavier Simeon). Za Top-5 obsadil šesté místo Junior Team Suzuki LMS (Louis Rossi, Hugo Clere, Alexis Masbou) a stali se tak vítězi kubatury Stocksport.

Tým SRC Kawasaki France (Jéremy Guarnoni, David Checa, Erwan Nigon) přijel jako lídr šampionátu, ale po hodině jízdy musel odstoupit kvůli poruše motoru. Elektronika zastavila šance na přední umístění i týmu ERC-BMW Motorrad Endurance (Kenny Foray, Julien Da Costa a Mathieu Gines), stejně nevyšel závod ani českému týmu FANY GASTRO BMW MOTORRAD- by Mercury Racing (Karel Hanika, Ondřej Ježek a James Westmoreland), který jezdil 2 hodiny v Top-5, kvůli technické poruše ale závod nedokončil.

8 Hours EWC Slovakia Ring

1 YART - YAMAHA Yamaha 1 EWC 218 08:00:18.752 - - 2:04.427 129 10 7:21.532 30 bodů do šampionátu EWC
2 Suzuki Endurance Racing Team Suzuki 2 EWC 217 08:00:48.559 1 Lp. 1 Lp. 2:05.320 154 10 7:18.829 24
3 F.C.C. TSR Honda France Honda 3 EWC 217 08:01:35.074 1 Lp. 46.515 2:03.886 153 9 10:48.279 21
4 WEPOL Racing Yamaha 4 EWC 215 08:01:43.584 3 Lp. 2 Lp. 2:05.898 140 10 7:29.453 19
5 VRD IGOL PIERRET EXPERIENCES Yamaha 5 EWC 215 08:01:44.431 3 Lp. 0.847 2:05.518 127 11 9:13.916 17
6 Junior Team LMS Suzuki Suzuki 1 SST 213 08:01:21.535 5 Lp. 2 Lp. 2:05.955 13 10 8:56.105 15
7 BMRT 3D MACCIO RACING Kawasaki 2 SST DIT 213 08:01:59.430 5 Lp. 37.895 2:06.653 153 9 8:34.184 14
8 Honda Endurance Racing Honda 6 EWC 212 08:00:44.508 6 Lp. 1 Lp. 2:04.520 7 9 12:16.289 13
9 Team 33 Coyote Louit Moto Kawasaki 3 SST 212 08:00:47.755 6 Lp. 3.247 2:05.146 2 10 8:52.512 12
10 MOTO AIN Yamaha 4 SST DIT 212 08:02:32.321 6 Lp. 1:44.566 2:06.756 5 12 10:47.478 11
11 GERT56 by GS YUASA BMW 5 SST 211 08:00:25.576 7 Lp. 1 Lp. 2:06.388 5 11 12:07.877 10
12 No Limits Motor Team Suzuki 6 SST 211 08:02:25.092 7 Lp. 1:59.516 2:06.001 5 11 13:03.501 9
13 Wójcik Racing Team 2 Yamaha 7 SST DIT 210 08:02:33.910 8 Lp. 1 Lp. 2:07.040 105 10 10:51.044 8
14 MACO RACING Team Yamaha 7 EWC 208 08:01:28.771 10 Lp. 2 Lp. 2:06.574 147 10 14:02.249 7
15 3ART- MOTO TEAM 95 Yamaha 8 EWC 206 08:00:37.273 12 Lp. 2 Lp. 2:06.246 96 11 18:01.045 6
16 Team LRP Poland BMW 9 EWC 206 08:00:49.381 12 Lp. 12.108 2:08.162 75 8 6:35.980 5
17 Wójcik Racing Team Yamaha 10 EWC DIT 206 08:01:43.219 12 Lp. 53.838 2:05.143 121 12 27:54.228 4
18 WEBIKE TATI TEAM TRICKSTAR Kawasaki 11 EWC 204 08:02:07.932 14 Lp. 2 Lp. 2:06.674 97 12 22:43.034 3
19 Bolliger Team Switzerland Kawasaki 12 EWC 204 08:02:43.846 14 Lp. 35.914 2:05.004 4 10 21:56.931 2
20 GSM RACING Suzuki 13 EWC 202 08:00:36.547 16 Lp. 2 Lp. 2:08.437 81 11 18:20.973 1 (s Ladislavem Chmelíkem)
21 ENERGIE ENDURANCE 91 Kawasaki 8 SST DIT 202 08:01:31.723 16 Lp. 55.176 2:09.351 137 12 19:42.052 0 (s Karlem Peškem)
22 PITLANE ENDURANCE Yamaha 9 SST DIT 201 08:01:21.321 17 Lp. 1 Lp. 2:10.754 42 10 14:27.862 0
23 Team 18 Sapeurs Pompiers Kawasaki 10 SST DIT 195 08:02:22.672 23 Lp. 6 Lp. 2:07.439 135 11 39:46.770 0
24 MOTOTECH EWC TEAM Yamaha 14 EWC 192 08:00:29.852 26 Lp. 3 Lp. 2:08.192 116 15 46:47.832 0
25 Motobox Kremer Racing #65 Yamaha 15 EWC 192 08:02:34.647 26 Lp. 2:04.795 2:08.006 125 8 47:48.114 0
26 JMA MOTOS ACTION BIKE Suzuki 11 SST DIT 183 08:00:28.836 35 Lp. 9 Lp. 2:09.561 144 13 1:03:04.034 0
27 PLAYERS Kawasaki 12 SST DIT 172 08:02:08.286 46 Lp. 11 Lp. 2:10.237 113 9 1:20:05.402 0
28 TEAM 202 Yamaha 13 SST DIT 168 08:01:20.275 50 Lp. 4 Lp. 2:12.022 20 9 1:23:18.477 0
29 Extéria KSPCS Racing Team by EKO Suzuki 14 SST 159 08:02:39.721 59 Lp. 9 Lp. 2:07.901 131 17 1:58:28.628 0

Stav šampionátu EWC 2018/2019

1 Suzuki Endurance Racing Team Suzuki FRA 113 bodů
2 TEAM SRC KAWASAKI FRANCE Kawasaki FRA 103
3 WEPOL Racing Yamaha GER 99
4 YART - YAMAHA Yamaha AUT 87
5 F.C.C. TSR Honda France Honda JPN 79
6 Honda Endurance Racing Honda GBR 75
7 Bolliger Team Switzerland Kawasaki SUI 70
8 GERT56 by GS YUASA BMW GER 37
9 VRD IGOL PIERRET EXPERIENCES Yamaha FRA 32
10 3ART- MOTO TEAM 95 Yamaha FRA 27
A dále:
19 FANY GASTRO BMW MOTORRAD- by MERCURY RACING BMW CZE 21
23 MACO RACING Team Yamaha SVK 12



Login Přihlásit Registrace ›

Reklama