YART nepojede šampionát WorldSSP

Pouze jeden rok trvalo účinkování a závodění týmu YART v šampionátu MS-Supersport, nyní byl tento celý projekt odložen k ledu. Místo toho se ale mistři světa Endurance Marvin Fritz, Karel Hanika a Niccolò Canepa zúčastní závodu Daytona 200.

Nebyl to vůbec špatný závodní rok pro YART WorldSSP Team, jezdec Tom Edwards několikrát přesvědčil o svém talentu. V prvním závodě v Barceloně a ve druhé jízdě v Portimão útočil na Top-10 a byl odmávnut na P11. Mladý Australan v polovině svých startů (18 závodních jízd) dojel na body, celkově obsadil se ziskem 26 bodů 22. místo, V WorldSSP-Challenge ale obsadil 22-letý jezdec z Down Under druhé místo!

„Výsledky byly lepší, než se očekávalo a Tom přesvědčil, že je opravdu hodně rychlým jezdcem. Bohužel také vyprodukoval hodně «šrotu» a tak byl v červnu náš budget vyčerpán. Zbytek sezóny jsem musel platit z vlastního,“ okomentoval týmový šéf YARTu Mandy Kainz.

Dle dnešního aktuálního stavu se tedy rakouský tým v sezóně 2024 na startu šampionátu prostřední kubatury neobjeví: „Pokud by se ale přesto někdo našel - já sám už nejsem ochoten vlastní peníze investovat - tak materiál a struktura jsou připraveny, samozřejmě musel by vynechat úvod v Austrálii.“

V březnu budou jezdci testovat v Rijece a potom je čeká odměna za vítězství ve vytrvaleckém šampionátu, tedy účast na legendárním závodě Daytona 200, kde se ho zúčastní Marvin, Karel a Niccolò.

Jen připomínám, že v říjnu se Marvin a Karel zúčastnili závodu «Race of the Champions», který vyhráli.

Jen připomínám: Daytona 200 se už dlouho jezdí se supersportovými motocykly a né na strojích Superbike.