Reklama

WRP Wepol Racing míří do IDM se třemi českými závodníky Hlavní obrázek k článku: WRP Wepol Racing míří do IDM se třemi českými závodníky

Český tým z Chlumce nad Cidlinou se bude účastnit prestižního německého šampionátu IDM. Reprezentovat ho budou tři čeští závodníci ve třech různých třídách. Šampionát začíná už tento víkend v holandském Assenu.

IDM je v aktuální situaci jeden z mála smysluplných šampionátů v okolí naší země. Pojede se ve zkrácené sezóně na čtyřech zajímavých okruzích. Pro českého fanouška je jen škoda, že se pojedou závody bez diváků. Na některé okruhy to je z ČR opravdu kousek.

Kalendář IDM 2020

14.08. - 16.08. Assen
07.09. - 08.09. Sachsenring
11.09. - 13.09. Lausitzring
25.09. - 27.09. Hockenheim

IDM Superbike#45 Marek Červený

V královské kubatuře bude WRP Wepol Racing reprezentovat zkušený Marek Červený. Jeho parketou jsou sice přírodní okruhy, ale na nich se letos prakticky nejezdí a Marek se tak dočasně vrátil k motodromům. V IDM bude jedním z nejstarších na roštu, ale i tak věříme, že ještě do starého železa zdaleka nepatří a dokáže potrápit mladší soupeře.

IDM Supersport600 - #98 Karel Hanika

Spolupráci s Karlem Hanikou jsme odstartovali Letní cenou Brna, kde domácí brněnský závodník předvedl uspokojivé výsledky, a proto ve spolupráci pokračujeme i v IDM. Karel by měl patřit vzhledem ke svým kvalitám a zkušenostem k favoritům šampionátu a jsme připraveni mu nabídnout co nejlepší zázemí pro skvělé výsledky.

IDM Supersport300 - #53 Petr Svoboda

Mladý brněnský závodník Petr Svoboda měl letos jezdit zejména R3 bLU cRU Cup Switzerland. Ten byl ale zrušen a tak ho vyšleme rovnou mezi „ostré“ třístovky v IDM. Petr v posledních závodech ukázal, že doma i v Alpe Adrii má minimum konkurentů, a proto jsme zvědavi na srovnání s rychlejšími závodníky.

Zdroj: TZ WRP Wepol RacingLogin Přihlásit Registrace ›