WorldSSP 300: V premiéře uvidíme 40 motocyklů!

Do své teprve druhé sezóny vstupuje šampionát WorldSSP 300. Pro první v Aragónu je přihlášeno více účastníků, než vloni. Bohužel ani letos se nenašel žádný český teenager, který by měl odvahu v tomto šampionátu závodit.

Vloni startovaly celkem tři značky motocyklů Kawasaki, Honda a Yamaha - každá z nich ovšem minimálně jednou vyhrála. Letos k nim přibyla ještě čtvrtá, KTM.

Startovní pole tvoří celkem 36 stabilních jezdců, v Aragónu je k nim možno připočítat ještě čtyři jezdce s wild card.

2017 se při úvodním závodě sezóny prezentovalo celkem 37 motocyklů!

Vloni jediná žena ve startovním poli Ana Carrasco, 2017 vítězka v Portimao, obdrží letos posilu, na gridu uvidíme i její krajanku Mariu Herreru. A v Aragónu bude na startu ještě jedna žena a to s «wild card»: Beatriz Neila (Yamaha) za tým BCD Yamaha MS Racing.

A kdo je favoritem? Loňští protagonisté - mistr světa Španěl Marc Garcia (odešel do CEV/MSJ) a více-mistr světa Alfonso Coppola (bude závodit v WorldSSP) sice na startovním roštu nebudou, ale je zde loňský dvojnásobný vítěz Scott Deroue z Nizozemí (Kawasaki), vloni čtvrtý Španěl Mika Perez (Kawasaki) - rovněž vyhrál 2x nebo pátý jeho krajan Daniel Valle (Yamaha). A v Top-10 v sezóně 2017 skončili také Borja Sanchez (Kawasaki), Robert Schotman (Kawasaki), Ana Carasco (Kawasaki), Dorren Loureiro (Kawasaki) či Mykyta Kalinin (Kawasaki).