Reklama

WorldSBK 2019: Althea Racing s Moriwaki Honda a Barberou? Hlavní obrázek k článku: WorldSBK 2019: Althea Racing s Moriwaki Honda a Barberou?

Italský tým, jehož majitelem je Genesio Bevilacqua, patří ke tradičním účastníkům šampionátu WorldSBK. Dokonce v sezóně 2011 získala tato stáj v sedle s Carlosem Checou titul mistra světa s motocyklem Ducati. Na sezónu 2019 se nejvíce spojovalo s tímto týmem jméno značky Aprilia.

To ale po závodě v katarském Losailu není úplně přesné. Genesio Bevilacqua se netajil tím, že závodit s motocykly Aprilia je hodně nákladná záležitost. A tak začal jednat s Japonci. Přišla nabídka od firmy, která patří do japonského šampionátu All Japan Road Race Championship v kubatuře JSB1000, od Moriwaki Engineering. Funguje zde úzká spolupráce s HRC a ta by se měla přesunout i do šampionátu světového.

Genesio Bevilacqua sice zatím ještě neoznámil jméno jezdce, ale zároveň jedná hodně intenzivně s ex-pilotem MotoGP Héctorem Barberou - současně jezdcem týmu Puccetti Kawasaki v šampionátu WorldSSP. Zároveň se ale také potvrdilo, že tím druhým pilotem určitě nebude Marco Melandri, jehož finanční nároky jsou hodně vysoké. Tím by naopak mohl být dosavadní jezdec týmu Althea Racing Loris Baz.

To by znamenalo, že by se v šampionátu WorldSBK mohlo objevit na startovním roštu 2019 dokonce celkem pět až šest motocyklů Honda těchto týmů: Althea, Honda Europe (Ten Kate) a TripleM (možná i 2 motocykly).Login Přihlásit Registrace ›

Reklama