Reklama

Vše začne až v Kataru Hlavní obrázek k článku: Vše začne až v Kataru

AKTUALIZOVÁNO: Po zrušení testů v Sepangu se očekával náhradní program testování v Portimau a v Jerezu. To se ale neuskuteční a kompletní paddock MotoGP se sejde až na testech v Kataru. Termín testů v Sepangu ve dnech 19. - 21. února 2021 tak nebude nahrazen.

Jen připomínám: Vývoj motorů byl zmrazen kvůli pandemii až do konce roku 2021, s výjimkou Aprilie, která je jediným týmem zařazeným 2021 mezi Concession týmy.

Jednodenní test Shakedown se uskuteční v Losailu, místo plánované Malajsie. Nový termín testu Shakedown je 5. března (pouze pro testovací jezdce a Rookies), první IRTA test potom bude probíhat ve dnech 6. - 7. března a druhý 10. - 12. března.

Rookies MotoGP Jorge Martin, Enea Bastianini a Luca Marini - všichni Ducati - se budou smět rovněž zúčastnit Shakedown testu.

A jak je to s logistikou? Nákladní boxy se závodním materiálem budou nyní zaslány letecky z Malajsie přímo do Dauhá. V letadlech Boeing 747 jsou pak kromě motocyklů také počítače, televizory, oleje a další maziva.

Vše ostatní se poplaví po moři (vybavení boxů, pneumatiky a pohonné hmoty).

Jen upřesňuji, že každý tým MotoGP má nárok na leteckou dopravu pro zámořské závody ve výši 9,5 tuny. Vše ostatní si musí zaplatit každý tým sám a jelikož je to hodně drahé, tak využívají raději lodní dopravy.

Kontejnery putují na lodích už od prosince, byly na cestě do Malajsie a nyní tedy musely po přistání v Malajsii změnit směr své cesty a to do Kataru.

Test IRTA Moto2- a Moto3 má termín 16. - 18. března v Jerezu, zde je zatím vše podle plánu, privátní testy těchto kubatur se uskuteční v Jerezu 24. - 25. 2. a 2. a 3. března v Portimau.

Tedy není to všechno tak jednoduché, jak se na první pohled zdá a Dorna jako promoter šampionátu odvádí 100% práci...!Login Přihlásit Registrace ›