Reklama

Vrátí se Lorenzo Savadori do WorldSBK? Hlavní obrázek k článku: Vrátí se Lorenzo Savadori do WorldSBK?

Po odchodu Marca Melandriho do sportovního důchodu po ukončení sezóny 2019 by neměla Itálie v šampionátu WorldSBK žádné žhavé želízko v ohni...Rinaldi (Ducati) toho zatím moc nepředvedl, o Delbiancovi (Honda) ani nemluvě!

22-letý Michael Ruben Rinaldi závodí v šampionátu WorldSBK už druhou sezónu, s motocyklem Ducati Panigale V4 za tým Barni Racing je aktuálně až na 11. místě v šampionátu, když nejlépe dojel jako 5. v Misanu.

Jelikož se v Itálii konají každoročně dva závodní víkendy šampionátu WorldSBK (tedy 6 jízd o mistrovské body) - v Imole a v Misanu - tak si promotér šampionátu DWO (Dorna World Organisation) přeje, aby v mistrovství světa motocyklů co nejvíce podobných těm sériovým závodil úspěšný Ital.

Po odstoupení továrny Aprilia ze šampionátu WorldSBK se tým Shauna Muira musel podívat po jiné značce motocyklu, přechodem k BMW ovšem ztratil sedačku 26-letý Lorenzo Savadori. Ten má na svém kontě během 3 sezón celkem 73 startů v šampionátu WorldSBK, ale bez jediného pódia.

Nyní byl mohl Lorenzo Savadori nahradit v továrním týmu BMW neúspěšného Němce Markuse Reiterbergera a stát se týmovým kolegou Toma Sykese.

Savadori závodí v italském šampionátu CIV-Superbike za tým Nuova M2 Racing s motocyklem Aprilia a je aktuálně na 2. místě za Michelem Pirrem (Ducati).

Ovšem se Shaunem Muirem jedná rovněž Alex Lowes - aktuálně třetí v šampionátu WorldSBK, který musel uvolnit svůj motocykl Yamaha YZF R1 právě Turkovi Topraku Razgatlioglovi. Pokud by dostal motocykl BMW S1000RR právě on, tak Savadori může závodit i za tým Pedercini Kawasaki, který kromě Jordiho Torrese chce mít na startovním roštu ještě druhý motocykl Kawasaki ZX-10RR.

Z dalších news šampionátu WorldSBK: Těsně před dohodou je Eugene Laverty s týmem Puccetti Kawasaki (zde nahradí Topraka Razgatliogla).

Místo Marca Melandriho do týmu GRT Yamaha by měl přijít druhý jezdec šampionátu WorldSSP Federico Caricasulo, který by se tak stal týmovým kolegou Němce Sandra Corteseho - ten ale podepsanou smlouvu ještě nemá.

V týmu Ten Kate Yamaha pojede určitě Loris Baz, jako jeho týmový kolega je nejžhavějším kandidátem lídr WorldSSP Randy Krummenacher.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama