V WorldSSP nejrychlejší Stapleford, 14. Ježek

Překvapivým vítězem Superpole - letos poprvé zavedeného - se stal v Losailu Luke Stapleford: Brit se tak postaral pro první Pole-Position pro značku Triumph.

Pro Superpole byly karty znovu zamíchány: Dominantní byl v pátek Randy Krummenacher, v sobotu v FP3 pak trumfoval jeho týmový kolega z Puccetti Kawasaki Kenan Sofuoglu - který zde v pátek a v sobotu mohl trénovat v červené barvě, rovněž motocykl byl červený. Dle Sofuogla ale nemá tato barva nic společného s Tureckem.

Dlouho udával tón pětinásobný mistr světa WorldSSP a bylo to v některých okamžicích dokonce o více než 0,5 sec. Za ním následovali oba piloti s motocykly MV Agusta Alex Baldolini a Jules Cluzel. Teprve v posledních sekundách se dostal na druhé místo Randy Krummenacher.

Na trati ale zbyl ještě jeden pilot ve svém posledním kole: Luke Stapleford s bikem Triumph zajel neuvěřitelný čas 2.01,621 min a to bylo překvapující Pole-Position. V Qualifying se umístil Stapleford až na P17!

První řadu startovního roštu tak vytvoří Stapleford, Sofuoglu a Krummenacher. Ve druhé pak uvidíme Baldoliniho, Kyle Smitha (Honda) a Cluzela.

Český jezdec Ondřej Ježek nepostoupil přímo do SP2 a musel tak bojovat v SP1. Tam skončil na P4 a to znamenalo celkově 14. místo a pro zítřejší závod 5. řadu startovního roštu.

FIM Supersport World Championship 2016 - Gaerne Qatar Round, Losail Circuit, SP2