V Kataru vyhrála opět Yamaha, tentokrát Quartararo

Ačkoliv nikdo nepochybuje o neuvěřitelné rychlosti italského motocyklu Ducati, tak vítězství se ji zatím vyhýbá. Dnes to na okruhu «Losail International Circuit» dlouho vypadalo dokonce na vítězný double Italů, ale nakonec se radoval tovární pilot Yamahy Fabio Quartararo.

Double Francouzů - poprvé v historii šampionátu od roku 1949 - doplnil druhým místem v cíli Johann Zarco, z týmu Pramac Ducati. Stupně vítězů doplnil při svém druhém startu v MotoGP letošní Rookie a Polesetter Jorge Martin - rovněž Pramac Ducati. Alex Rins s nejlepším motocyklem Suzuki byl odmávnut jako čtvrtý, Top-5 dokompletoval vítěz z minulého víkendu Maverick Viňales.

Francesco Bagnaia dovedl nejlepší tovární motocykl Ducati na P6, mistr světa Joan Mir dojel sedmý, a druhou polovinu elitní desítky ještě vytvořili Brad Binder s nejlepším motocyklem KTM, nevyzpytatelný Jack Miller (Ducati) a opět v Top-10 dojel Aleix Espargaro (Aprilia).

Enea Bastianini jako druhý nejlepší Rookie obsadil P11 a porazil třeba 12. Morbidelliho. Teprve za ním se umístil Pol Espargaro s nejlepším motocyklem Honda, a body ještě brali náhradník za Marca Marqueze a tester HRC Stefan Bradl, a také Miguel Oliveira (KTM). Svůj nejhorší výsledek za normálních okolností dnes v MotoGP zajel Valentino Rossi (16.), za ním dojeli ještě Takaaki Nakagami (Honda), Luca Marini (Ducati), Danilo Petrucci (KTM) a Lorenzo Savadori (Aprilia); zatímco Alex Marquez (Honda) opět havaroval, a stejně jako minule nedokončil dnešní závod Iker Lecuona (KTM).