Úvod v Kataru bez Suzukiho

Jeden z velkých papírových favoritů letošního mistrovství světa kubatury Moto3 Japonec Tatsuki Suzuki určitě vynechá testy v Losailu koncem tohoto týdne a 23-letý jezdec zřejmě nestihne ani úvod sezóny.

Pilot týmu Squadra-Corse-SIC58 byl pozitivně testován na Covid-19 a vynechal tak i prezentaci týmu Squadra-Corse-SIC58. Dle slov majitele týmu Paola Simoncelliho vynechá japonský jezdec určitě testy koncem tohoto týdne na okruhu Losail International Circuit. Suzuki se nachází momentálně doma v izolaci - japonský jezdec bydlí už několik let v Itálii v blízkosti sídla týmu Squadra-Corse-SIC58 - a daří se mu relativně dobře.

Tatsuki Suzuki je stabilním pilotem šampionátu od sezóny 2015, zatím absolvoval celkem 103 závodů Grand Prix Moto3 (36 na strojích Mahindra, zbytek pak s Hondou), celkem 2x dokázal vyhrát a získal ještě dvě další pódiová umístění. Celkem 2x vyjel do závodu z Pole Position. V šampionátu se nejlépe umístil v sezóně 2019, kdy obsadil 8. místo celkově.