Tourist Trophy2019: Peter Hickman vyhrál Supersport two, 21. Dokoupil

Počasí na Isle of Man se konečně umoudřilo a tak dnes všechny čeká na Tourist Trophy 2019 doslova mamutí program: 5 závodů během jednoho dne! Vše začalo ve čtvrtek úvodním kláním kubatury Supersport, tedy už druhým závodem této třídy.

Úvodní pondělní zkrácený závod vyhrál Lee Johnston, dnes se Peteru Hickmanovi podařila odveta. Zatímco v pondělí jezdci zkrácení závodu nečekali, tak dnes byl od samého začátku naplánován na pouhá 2 kola, takže odpadlo tankování.

Se zpožděním 10 minut se postupně na trať vydali za Conorem Cumminsem směrem na Bray Hill s 10 sekundovými intervaly Dean Harrison, John McGuinness, Ian Hutchinson a James Hillier. Peter Hickman a Lee Johnston měli startovní čísla 10 a 11.

Hickman (Triumph), a dále Hillier (Kawasaki), Harrison (Harrison), Gary Johnson (Triumph) a Johnston (Yamaha) bylo pořadí na prvním mezičase v úseku Glen Helen. Top-5 dělilo pouhých 1,2 sekundy. Dunlop (Honda) už ztrácel více než 3 sekundy.

O několik kilometr později se dostal do čela Harrison, ovšem pouze o 0,5 sekundy před Hilliera a o dalších 0,1 sekundy před Hickmana. To už kvůli defektu chyběl 16-násobný vítěz TT Ian Hutchinson, který vzdal v úseku Quaterbridge.

Než se poprvé dostali jezdci k vlásence od Ramsey směrem na Mountain Mile, měl už Hickman náskok 38/1000 na Harrisona. Hillier už ztrácel 1,698 sekundy. Čtvrtý byl lokalmatador Cummins (Honda) a dále Johnson, Johnston, Dunlop a Jamie Coward (Yamaha).

Po 1. kole vedl Hickman časem 17:47,788 minuty a tedy náskok 2,304 sekundy na Harrisona. Ovšem i třetí Hillier byl stále ve hře, neboť jeho ztráta byla pouhých 3,265 sekundy.

Od startu směrem na Glen Helen převzal Harrison opět vedení a vedl o skoro 3 sekundy, třetí jel Hillier a dále Cummins, Coward, Johnston, Johnson, Dunlop, Davey Todd (Honda) a Paul Jordan (Kawasaki).

Stejně jako vloni v závodě Senior-TT se odehrával duel mezi Hickmanem a Harrisonem, o poslední místo na stupních vítězů bojovali Cummins a Coward.

Hickman vyhrál závod proti stopkám opět pro sebe, když druhé kolo zajel za 17:39,992 minuty a zklamaného Harrisona udržel za sebou o 3,302 sekundy. Pro jezdce s motocyklem Triumph to bylo čtvrté vítězství na TT. Poslední místo na stupních získal se ztrátou 7,856 sekundy Hillier.