Reklama

Tony Arbolino přechází do Moto2 Hlavní obrázek k článku: Tony Arbolino přechází do Moto2

Německý tým Liqui Moly IntactGP pojede v sezóně 2021 s Marcelem Schrötterem a Tonym Arbolinem. Ten nahradí veterána této kubatury Thomase Lüthiho, který odchází do týmu SAG.

Ital Tony Arbolino absolvuje už třetí sezónu v Moto3 a pro letošní rok 2020 patří k papírovým kandidátům na titul mistra světa, když vloni obsadil celkově 4. místo. Aktuálně je v šampionátu v Top-6, má na svém kontě dvě pódia: V Rakousku byl odmávnut v cíli jako druhý, v Jerezu skončil třetí.

20-letý Arbolino je týmovým kolegou našeho Filipa Salače a ve své dosavadní kariéře se stal šampionem CIV-Pre-Moto3 už ve 14 letech v sezóně 2014, vzápětí 2015 přestoupil do CEV-Moto3, kde také vyhrál jeden ze závodů. To ho pochopitelně poslalo o level výše a začal jezdit MS-Moto3 v sezóně 2017.

Hned ve své první sezóně zajel několik solidních umístění v Top-10 a získal také dvě Pole-Position a několikrát bojoval i na špici jednotlivých závodů Grand Prix. V loňské sezóně byl sedmkrát odmávnut na pódiových umístěních a dvakrát vyhrál: V Assenu a doma v Mugellu.

Následuje tedy celkem logický posun startovního čísla #14 o kubaturu výš, do Moto2 a týmu Liqui Moly Intact GP, když má na svém kontě 63 startů v MS-Moto3Login Přihlásit Registrace ›