Svoboda zůstal lídrem šampionátu

Závěrečný osmikolový závod Race and Road Supersport 300 byl od začátku až do konce hodně napínavý a vedoucí kvarteto dělilo v cíli pouhých 73/1000 sec. Zvítězil Harrison Watts, náš Petr Svoboda obsadil třetí místo, tedy získal další pódium.

Poté, co v roce 2023 zaklepal na dveře s řadou umístění v Top-5, to bylo Wattsovo první vítězství v této kubatuře. Patnáctiletý vítězný jezdec porazil kolegy s motocykly Kawasaki Ninja 400 Taru Morrisonovou a Petra Svobodu, přičemž Top-3 dělilo na cílové pásce pouhých 0,044 sekundy.

Josh Newman (Ninja 400) byl čtvrtý, před Varisem Flemingem (Ninja 400) a prvním jezdcem Yamahy, Valentinem Knezovicem (YZF-R3).

Závod byl další „klasickou“ bitvou kubatury Supersport 300 s mnoha pozičními pohyby na to, abychom je mohli sledovat, ale tentokrát byl navíc okořeněn tím, co Svoboda - který vyhrál první a druhý závod - vyjel z okruhu v ultrarychlé 12. zatáčce v prvním kole.

Poté, co se propadl na 21. místo, se zdálo, že je tento závod pro něho ztracen - ale to Čecha vůbec nerozhodilo, sklopil uši a prodíral se skupinou. Díky rychlému postupu se v sedmém kole dostal do vedení a zajel nový rekord kola 1:46,529.

Hattrick se mu však nepodařilo získat, protože se před něho na cílové čáře dostali Watts a Morrison.

Svoboda ovšem vede šampionát s 69 body před Newmanem (57), Wattsem (56) a Morrisonem (49).

Jelikož se náš jezdec nyní vrací do Evropy, aby zahájil svou kampaň na zisk titulu v mistrovství světa FIM Supersport 300 v roce 2024, tak je novým reálným favoritem Joshua Newman.