Start týmu Ten Kate v WorldSBK se posouvá Hlavní obrázek k článku: Start týmu Ten Kate v WorldSBK se posouvá

Původně měl být představen nový sponzor tradiční nizozemské stáje Ten Kate v šampionátu WorldSBK už předminulý týden, k tomu ale nedošlo. Naopak během prvního závodního víkendu WorldSBK na Phillip Islandu se několik záležitostí upřesnilo.

Původně se v kuloárech mluvilo o motocyklu Suzuki a o dvou jezdcích a sice Lorisi Bazovi a Lorenzu Savadorim. A s tím, že už v Aragónu by měli oba jezdci startovat a rozšířit na hubené startovní pole 18 stabilních pilotů na 20.

To ale bohužel neodpovídá skutečnosti: Suzuki nemá vůbec v plánu závodit v sezóně 2019 v šampionátu WorldSBK!

Dle šéfa závodního oddělení Yamahy Road Racing Andrea Dosoliho je celkem reálná šance, že Yamaha Europe poskytne týmu Ten Kate Racing pátý motocykl Yamaha YZF-R1. Ty čtyři další jedou týmy Crescent Racing (Pata Yamaha) a Giansanti Racing (GRT Yamaha).

Tato možnost vznikla jen proto, že Eric Mahé - privátní manažer Lorise Baze - je velmi dobrý známý Erica de Seynese (ředitel závodního oddělení Yamaha Motor Europe) a také nadřízeným Dosoliho a dal mu časové ultimátum 3 měsíce a to jen z důvodu, že se jedná o tak významnou závodní stáj, jakou je Ten Kate Racing - dosud s motocykly Hondy: „Ovšem objednávat během sezóny dodatečný motocykl není vůbec obvyklé a tak optimistický je termín začátkem května a to už budou 4 závodní víkendy za námi. Reálnější je naopak termín závodu v Jerezu - začátkem června.“, upřesňuje Dosoli.

Jedno je ale jisté, pokud se tato celá záležitost opravdu promění ve skutečnost, tak nizozemský tým z Niewleusen u Zwolle musí veškerý materiál platit a neexistuje žádný příslib na sezónu 2020, že by se bratranci Ten Kateové měli stát v budoucnu továrním týmem.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama