Speedway Grand Prix Praha: plochodrážníci již tento víkend! Hlavní obrázek k článku: Speedway Grand Prix Praha: plochodrážníci již tento víkend!

Dvacátá Speedway Grand Prix v řadě, to je světový unikát, který se žádnému jinému pořadateli na světě nepodařil. Opět se můžeme těšit na vůni metanolu, brutální souboje tělo na tělo, fantastické výkony světové špičky a obrovský kotel fanoušků bouřící nad břevnovským údolím.

Stadion Markéta v sobotu 25. června přivítá největší událost nejen domácí plochodrážní sezony, ale dost možná i celého motorsportu – Grand Prix České republiky. Čeká nás velký svátek, a to dvacátá Grand Prix na Markétě v řadě. Žádný jiný pořadatel na světě se podobnou sérií pochlubit nemůže. Navíc se letos jede v rámci oslav mezinárodní akce Praha – evropské město sportu 2016.

Poslední tři závody v Praze vyhrál Tai Woffinden. Brit v cestě za titulem mistra světa minulý rok vyrovnal v počtu pražských vítězství Jasona Crumpa, který rovněž na Markétě vyhrál tři ročníky po sobě. Pokud by se potetovaný Woffinden poslední červnový víkend radoval v Praze i počtvrté, stal by se jednoznačně největší postavou v historii pražského závodu.

Společným rysem podniků letošní Speedway Grand Prix v Kršku a ve Varšavě byla obrovská vyrovnanost. Každý může prohrát s každým a zatím se nezdá, že by se mohl najít jeden dominantní závodník, který všem uteče, jako minulou sezonu Tai Woffinden. Číslo šestnáct určené pro divokou kartu pořadatele bude v sobotu 25. června patřit opět sympatickému Václavu Milíkovi. Kapitán České reprezentace dostává divokou kartu třetí ročník v řadě. Milík se letos dočkal rostoucího kreditu ve Spartě Wroclaw, která je v současnosti jeho jediným zahraničním zaměstnavatelem. Od začátku loňské sezony jezdil rodák z Čáslavi na pozici dvě v páru právě s mistrem světa Taiem Woffindenem, takže měl možnost se mnohému přiučit, a v současné době disponuje stejným bodovým průměrem jako legendární Nicki Pedersen. Na jaře ovládl dvě finále Mistrovství České republiky jednotlivců, ve kterých ukázal, že o výkonnostní třídu převyšuje zbylé české jezdce. I díky svému bojovnému stylu a přístupu k divákům si Milík rozhodně zaslouží naši podporu na břevnovském stadionu.

Průběžné pořadí SGP 2016:
1. Chris Holder 26
2. Tai Woffinden 24
3. Greg Hancock 24
4. Peter Kildemand 21
5. Maciej Janowski 20
6. Antonio Lindbäck 20
7. Fredrik Lindgren 19
8. Jason Doyle 18
9. Matej Žagar 18
10. Bartosz Zmarzlik 18
11. Nicki Pedersen 14
12. Andreas Jonsson 14
13. Niels Kristian Iversen 12
14. Piotr Pawlicki 12
15. Patryk Dudek 8
16. Chris Harris 6Login Přihlásit Registrace ›