Reklama

Skončí Ulster Grand Prix? Hlavní obrázek k článku: Skončí Ulster Grand Prix?

Za 3 roky by měla slavit Ulster Grand Prix 100 let. Jedná se o nejrychlejší motocyklový závod světa. Vloni byla sice nejrychlejší tratí Tourist Trophy na Isle of Man, letos v srpnu vrátil toto prvenství do Irska Peter Hickman neuvěřitelným průměrem 219,539 km/h.

Přes nepopiratelný sportovní úspěch bojují pořadatelé okruhu Dundrod Circuit a z District Motorcycle Clubu s velkými finančními problémy. Ty se vyskytují kvůli deštivému počasí, takže nikdy nepřijde tolik diváků, aby zaplaceným vstupným finanční manko vyrovnali.

Vybrané peníze ze vstupného nestačí pokrýt finanční náročnost, neboť nepříznivá předpověď počasí letos způsobila, že většina fanoušků zůstala doma.

Finanční krize organizátorů Ulster Grand Prix vedla k mimořádnému zasedání, kdy Robert Graham, předseda okruhu Circuit Dundrod a District Motorcycle Clubu oznámil, že finanční krize dosáhla vrcholu a pokud nedojde k hodně velké finanční podpoře, tak Ulster Grand Prix bez náhrady zmizí z motocyklového kalendáře.

Vše by se mělo rozhodnout v příštích několika týdnech a pokud by Ulster Grand Prix přestala být součástí mezinárodního kalendáře Road Racingu, tak by to pro motoristický sport v Severním Irsku byla hodně těžká rána.

Ulster Grand Prix byla poprvé uspořádána v roce 1922 a za 3 roky by tak mohla oslavit stoleté jubileum.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama