Reklama

Shakedown test v Sepangu s Lorenzem a Savadorim Hlavní obrázek k článku: Shakedown test v Sepangu s Lorenzem a Savadorim

Dlouhá zimní dvouměsíční přestávka je už za námi a v Sepangu začne v neděli shakedown test MotoGP. Kdo se ho zúčastní? Poprvé se ho kromě testovacích jezdců mohou zúčastnit i Rookies! Od 2. do 4. února tak uvidíme testovat následující jezdce:

Ital Lorenzo Savadori nahradí svého krajana Andreu Iannoneho, který čeká na svůj ortel ohledně dopingového provinění ze 3. listopadu 2019, na motocyklu RS-GP 2019. Pro něho to nebude premiéra s tímto motocyklem, neboť už stroj této značky testoval v Misanu 2017. Druhým pilotem Aprilie zde bude dosavadní tester Bradley Smith - bude mít k dispozici nový motocykl RS-GP 2020 - který čeká na vynesení testu pro Iannoneho. Ten se dozvíme nejdříve 4. února, ale je zde 45denní lhůta. Pokud by dostal Iannone delší trest - od půl roku směrem nahoru, tak by se stal Brit Smith stabilním pilotem továrny z Noale.

Největší pozornost bude určitě upřena na nového testovacího pilota Yamahy, tedy na Jorge Lorenza. Mallorčan Lorenzo nahradí japonského testovače Nozaneho a v Sepangu ho bude na testech doprovázet zkušený Japonec Katsuaki Nakasuga. Pro Lorenza to bude návrat na YZR-M1 po 4 letech. Japonec bude pracovat především na motoru a elektronice.

Nezapomínejme, že: Právě Lorenzo je jediným současným pilotem, kterému se podařilo získat titul mistra světa v «Marquezově éře», tedy od roku 2013.

Pouhé dva dny testů může využít Rookie v týmu Repsol Honda Alex Marquez, neboť ho 4. února čeká oficiální prezentace jeho týmu v indonéské Jakartě. Mistra světa Moto2 zde na testech doplní testovací pilot HRC Stefan Bradl z Německa.

Za rakouskou továrnu KTM se představí v Sepangu oba dva debutanti, tedy v továrním týmu KTM Red Bull vícemistr světa Moto2 Brad Binder a v satelitní stáji Tech3 pak Iker Lecuona, přicházející rovněž z prostřední kubatury Grand Prix. Tuto dvojici doplní třetí jezdec s motocyklem RC16 2020, zkušený Dani Pedrosa.

Pouze po jednom pilotovi posílají na okruh Sepang International Circuit továrny Ducati a Suzuki. Zatímco italský šampion Michele Pirro bude v akci pro tým z Borgo Panigale (Ducati) a budou to první kola nového motocyklu Desmosedici GP20, tak tým z Hamamatsu bude zastupovat zkušený Sylvain Guintoli s novým motocyklem Suzuki GSX-RR.

Od 7. do 9. února se potom na trati okruhu Sepang International Circuit konají oficiální třídenní testy IRTA stabilních 22 jezdců startovního pole královské kubatury, ovšem tohoto testu se mohou zúčastnit i testovací piloti.

Testy se budou denně konat od 3 do 11 hodin SEČ.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama