Senzace v MotoGP: Pole-Position pro Jorge Martina

Pro závod «Tissot Grand Prix of Doha» si Pole Position vyjel v «premier class» hodně senzačně Rookie této kubatury Jorge Martin z týmu Pramac Ducati. V první řadě budou ještě stát jeho týmový kolega Johann Zarco a lídr šampionátu Maverick Viňales s tov. motocyklem Yamaha.

Nejdříve se ovšem bojovalo v Q1 o dvě volná postupová místa do Q2 a ty obsadili mistr světa Joan Mir (Suzuki) a Miguel Oliveira (KTM). Totální výbuch předvedl historicky nejlepší jezdec na tomto okruhu Valentino Rossi, který skončil předposlední a to znamená 21. pozici na gridu (minulou neděli odstartoval z P4) a až 7. řadu startovního roštu. Pro Rossiho to byl nejhorší kvalifikační trénink v jeho kariéře jezdce v MotoGP. Velký problém měl tovární tým Repsol Honda, když Pol Espargaro většinu času proseděl v boxu a nakonec obsadil celkově až 15. místo.

V dramatickém boji o vítězství v Pole-Position si hned při startu do svého druhého závodu MotoGP vyjel tu nejlepší pozici pro závod «Tissot Grand Prix of Doha» Rookie Jorge Martin (23). Druhý o 157/1000 sec. skončil Martinův týmový kolega a druhý jezdec průběžné klasifikace Johann Zarco. Stupně vítězů po Qualifying MotoGP doplnil lídr šampionátu a vítěz z minulé neděle Maverick Viňales.

Ve druhé řadě uvidíme Jacka Millera (Ducati), Fabia Quartarara (Yamaha) a Francesca Bagnaiu (Ducati). Třetí pak vytvoří Aleix Espargaro (Aprilia), Alex Rins (Suzuki) a jeho týmový kolega mistr světa Joan Mir. Top-10 dokompletoval Franco Morbidelli (Yamaha). Nejlepším jezdcem s motocyklem Honda byl Stefan Bradl na P11, zatímco nejrychlejší KTM pilotoval Miguel Oliveira na P12.