Reklama

Savadori oficiálně potvrzen Hlavní obrázek k článku: Savadori oficiálně potvrzen

Továrna Aprilia oficiálně potvrdila, že Ital Lorenzo Savadori (26) bude oficiálně testovat motocykl Aprilia RS-GP na testech v Sepangu.

Zatímco Andrea Iannone čeká na výsledek disciplinárního řízení 4. února u soudu FIM ve švýcarském Miesu (slyšení u Mezinárodního disciplinárního soudu FIM), tak továrna Aprilia a tým Gresini Aprilia se zúčastní testů v Sepangu. Zde budou za italskou značku absolvovat Shakedown Test (2. - 4. února) a potom IRTA test (7. - 9. února) Andrea Savadori, stabilní pilot Aleix Espargaro a bývalý testovací jezdec Bradley Smith.

Zároveň Max Biaggi potrdil, že sice bude působit jako «velvyslanec» Aprilie, ale testovat rozhodně nebude.

Vítěz Superstock FIM Cupu 2015 Savadori závodil za finančně hodně slabý tým IodaRacing 2016 v MS-Superbike. 2017 a 2018 zůstal v tomto šampionátu a za tým Milwaukee-Aprilia zde pilotoval tovární motocykl RSV4 jako týmový kolega Eugene Lavertyho. 2019 ale tato stáj odešla k BMW a «oblíbenec» Aprilie se musel spokojit se závoděním v CIVu. Kromě toho jezdil ještě WorldCup MotoE za Trentino Gresini Racing.

2020 sice podepsal smlouvu s týmem Pedercini Kawasaki (TPR), ale ten kvůli odstoupení hlavního sponzora «Global Service Solutions» pojede šampionát MS-Superbike pouze s Jordi Torresem a tak se Lorenzo Savadori ocitl opět «na dlažbě».

26-letý Savadori dostal tuto příležitost především díky svému krajanovi Faustu Gresinimu, který závodění továrny Aprilia v MotoGP provozuje.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama