Reklama

Satelitní tým Suzuki nejdříve 2021 Hlavní obrázek k článku: Satelitní tým Suzuki nejdříve 2021

Továrna Suzuki je vítaným zpestřením královské kubatury MotoGP a výsledky Alexe Rinse to jen potvrzují. Kdy ale uvidíme na startovním roštu čtyři motocykly Suzuki GSX-RR? Rozhodně to nebude 2020, nejbližší termín je sezóna 2021!

Davide Brivio celou tuto záležitost vysvětluje následovně: „Satelitní tým Suzuki se v MS objeví nejdříve v roce 2021, dříve to není možné, neexistuje volné místo“.

Přitom Alex Rins se Suzuki GSX-RR je absolutně rovnocenným partnerem Marquezovi na továrním motocyklu Honda, nebo Doviziosovi s Ducati, což dokazuje i pohled na bodovací tabulku: Marquez 70 bodů; Rins 69 a Dovizioso 67.

Kromě Suzuki nemá svůj vlastní satelitní tým ani Aprilia. Honda má tým LCR, Ducati pak Pramac, Tech3 je satelitem KTM a Petronas pak Yamahy. Jediná stáj Avintia není žádným oficiálním satelitem, ale má smlouvu s Ducati i na rok 2020. Teprve 2021 by se mohla Avintia stát satelitním týmem Suzuki.

Jistě jsou zde dvě volná místa po stáji MarcVDS, ale ty rezervuje Dorna předběžně pro eventuální nový tým VR46 Valentina Rossiho.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama