Reklama

Šampionát Alpe Adria je kompletní Hlavní obrázek k článku:  ampionát Alpe Adria je kompletní

Od sezóny 2020 už nebude šampionát Alpe Adria International Championship pořádat dosavadní promotér Lutec Racing. Ten totiž, ačkoliv měl smlouvu na 5 let, ji po dvou letech předčasně vypověděl. Novým promotérem je italská agentura «SH-Group» z Brescie.

Včera byl upřesněn oficiální kalendář na sezónu 2020, který obsahuje celkem 5 termínů a je to tedy 5 závodních víkendů. Do říjnového - dosud volného termínu - byl doplněn italský okruh «Cremona circuit».

Bohužel chybí mezi nimi český okruh, ať už se jedná o Most nebo o Brno, chybí rovněž kultovní nizozemský Assen nebo třeba německý Oschersleben.

Jelikož byl ale nedávno jako první viceprezident AAMU zvolen Čech Jakub Smrž, tak by se v budoucnu takové «chybičky» už neměly vyskytovat.

Další problémem je, že Austrian Motorsport Federation (AMF) v polovině prosince vystoupila z Alpe Adria Motorcycle Union, takže se rakouský šampionát pojede odděleně (minimálně 3x) od AAMU, přičemž zejména ve vyšších kubaturách to konkurenci hodně oslabí.

Pojede se v následujících kubaturách: European Superstock 1000 Cup, European Supersport 300 Cup, Supermono European Championship, AA 600 Cup, AA 1000 Cup, AA Superstock 600 a AA Superbike.

Kalendář AAIC 2020

26. dubna – SLOVAKIARING (Slovensko)

24. května – POZNAŇ (Polsko)

28. června – PANNONIA RING (Maďarsko)

30. srpna – GROBNIK (Chorvatsko)

18. října – CREMONA (Itálie)

Přinášíme Vám odkaz na webové stránky nového promotéra: zdeLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama