Reklama

S lídrem Locatellim, bez mistra světa Krummiho Hlavní obrázek k článku: S lídrem Locatellim, bez mistra světa Krummiho

Druhé a třetí letošní měření sil čeká na jezdce šampionátu WorldSSP. S lídrem Locatellim a bez obhájce titulu Krummenachera, to je startovní listina «velkých» supersportů pro dva závody v Jerezu (v sobotu a v neděli).

Zatímco Rookie Andrea Locatelli vyhrál premiérový závod sezóny 2020, tak úřadující šampion Randy Krummenacher havaroval hned na začátku zkráceného závodu z původních 18 kol na 16 kvůli životnosti pneumatik a bezpečnosti jezdců (mimochodem poprvé se letos jede se slicky Pirelli), navíc mezi 8. a 10. kolem byla povinná výměna zadní pneumatiky a ta musela trvat minimálně 78 sec!

Někteří jezdci ale byli rychlejší a tak dostali časové penalizace (Jamie van Sikkelerus, Jules Cluzel).

Suverénním vítězem se dle očekávání (po crashi mistra světa Krummenachera) stal Rookie Andrea Locatelli s náskokem 5,8 sec., druhý byl odmávnut Raffaele De Rosa a stupně vítěz dokompletoval Jules Cluzel.

Stejně jako WorldSBK má domovskou základnu v Praze tým MIE Honda, tak i v WorldSSP je „českým“ týmem Wepol Racing s motocyklem Yamaha YZF R6.

Mezitím ale úřadující mistr světa Randy Krummenacher odešel ze stáje MV Agusta a jelikož se čeká na soudní ukončení celého případu, tak se Švýcar Krummi rozhodně v Jerezu na startovním roštu neobjeví.

Stav šampionátu WorldSSP: 1. Locatelli 25 bodů, 2. De Rosa 20, 3. Cluzel 16, 4. Perolari 13, 5. Mahias 11, 6. Soomer 10, 7. Odendaal 9, 8. Gonzales 8, 9. Fuligni 7, 10. Isaac Viňales 6, 11. Can Öncü 5, 12. Webb 4, 13. Hobelsberger 3, 14. Sebestyen 2, 15. Verdoia 1.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama