První vítězství Scotta Reddinga v BSB

Vítězem sobotního závodu BSB se na okruhu Donington Park National stal ex-pilot MotoGP Scott Redding s Ducati. Druhé místo obsadil lídr šampionátu Tarran Mackenzie (Yamaha) a stupně vítězů dokompletoval premiérově Xavi Fores (Honda).

Scott Redding se tak stal 50. vítězem v dějinách BSB. Od startu vedl Polesetter Brookes, za ním následovali O'Halloran, Mackenzie, Bridewell a Redding. Brookes sice zkoušel získat náskok, ale jeho soupeři mu to nedovolili. V 6. kole Australan havaroval a v závodě už nemohl pokračovat. Mezitím se do vedoucí skupiny dostal také Xavier Fores a v čele závodu se odehrával tvrdý souboj o vítězství, který pro sebe rozhodl Scott Redding. Tarran Mackenzie byl odmávnut v cíli jako druhý a obhájil tak vedoucí pozici v šampionátu BSB. Xavi Fores získal s továrním motocyklem Honda první pódiové umístění.

A tak zatímco Polesetter Joshua Brookes havaroval v 6. kole, tak skvělý debut v šampionátu slavil Hector Barbera, když byl odmávnut v Top-6.

Tento víkend jsou na pořadu šampionátu celkem 3 závody, dnes se tedy jel ten úvodní a zítra v neděli se jedou dva.