Reklama

Privátní týmy MotoGP dostanou každý 750 000 Euro Hlavní obrázek k článku: Privátní týmy MotoGP dostanou každý 750 000 Euro

Seriál MotoGP se zastavil kvůli viru COVID-19. Carmelo Ezpeleta přidělil 750.000 Euro za období duben - červen každému ze šesti soukromých týmů «premier class».

Havarijní situace kvůli viru COVID-19 hrozí, že se světová ekonomika a sport dostane na kolena. Carmelo Ezpeleta, generální ředitel Dorny, poskytne týmům MotoGP značnou finanční podporu. Podle zpráv «Diario AS» poskytne Dorna soukromým týmům významnou finanční pomoc ve výši 4,5 milionu EUR. Nouzové «řešení» bylo schválené většinovými akcionáři Dorny, tedy investičním fondem Bridgepoint Capital a kanadským veřejným penzijním fondem CPP Investments (CPPIB).

Už předtím Dorna a IRTA (International Road-Racing Teams Association - tedy sdružení závodních týmů) rozhodly, že za každého stabilního pilota v kubaturách Moto3- a Moto2- obdržely týmy v první fázi finanční pomoc ve výši 25.000 Euro za jednoho jezdce. Tato částka by měla být v nejbližší budoucnosti rozšířena.

Nyní tedy dostanou za čtvrtletí duben - červen privátní týmy z «premier class» MotoGP částku 250 000 EUR měsíčně, celkem tedy 750 000 EUR do června, což zároveň nepřímo naznačuje, že sezóna MotoGP do léta 2020 nezačne.

Pokud světový šampionát MotoGP v červenci nezačne, finanční podpora bude prodloužena. Jsou to peníze, které by Dorna získala během závodů. „Je to hodně obtížné, ale je to způsob, jak zajistit, aby týmy mohly udržovat mzdy svých zaměstnanců a platit za své výdaje,“ okomentoval celou situaci Carmelo Ezpeleta.

Dorna stanovila tuto částku na základě dodaných informací, které předložil každý soukromý tým z MotoGP, a byla stanovena jako průměrná hodnota.

LCR Honda, Petronas Yamaha SRT, Pramac Racing, Reale Avintia Racing, Aprilia Racing Team Gresini a Red Bull KTM Tech 3 tak budou z této peněžní injekce platit své aktuální náklady.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama