Reklama

Přestup sezóny: Cameron Beaubier do Moto2 Hlavní obrázek k článku: Přestup sezóny: Cameron Beaubier do Moto2

Nyní to je už oficiálně, pětinásobný šampion MotoAmerica Cameron Beaubier ohlásil oficiálně, že opouští šampionát US-Superbike a v sezónách 2021 a 2022 bude závodit v prostřední kubatuře Grand Prix, tedy v Moto2.

Cameron Beaubier pojede v americkém týmu American Racing Team majitele Eitana Butbula, kde nahradí v sedle motocyklu Kalex svého krajana Joe Robertse. Jeho týmovým kolegou zůstane Marcos Ramirez.

US-Boy Cameron Beaubier letos získal s motocyklem YZF-R1 týmu Monster Energy Attack Performance Yamaha titul US-Superbike, když vyhrál šampionát MotoAmerica ještě dříve, než se tento závodní víkend skončí na kultovním okruhu Laguna Seca.

Pro Camerona Beaubiera to bude druhý pokus se v Evropě prosadit se v mistrovství světa, ten první v sezoně 2009 mu ale vůbec nevyšel. Absolvoval tehdy 13 závodů Grand Prix v kubatuře 125 ccm za tým Red Bull KTM Moto Sport získal ovšem pouze hubené 3 body.

Předtím závodil 2007 v seriálu Red Bull MotoGP Rookies Cupu, vyhrál na Sachsenringu a získal pódia v Assenu a Estorilu. O rok později (2008) se zúčastnil španělského šampionátu CEV Buckler a celkově obsadil 17. místo.Login Přihlásit Registrace ›