Premiérový triumf Aleixe Espargara

Ve svém 200. závodě Grand Prix v «premier class» se konečně Aleix Espargaro dočkal vítězství, když vyhrál Grand Prix Argentiny. Polesetter s motocyklem Aprilia tak pro tuto značku vyhrál poprvé závod královské kubatury MotoGP.

Po velkém souboji porazil starší z bratrů Espargarových - 32 let; (mladší Pol se svou Hondou havaroval ze 4. místa) svého krajana Jorge Martina (Ducati) o pouhých 0,807 sec. když se teprve 5 kol před cílem dostal při třetím útoku - v prvních dvou byl vždy «dlouhý na brzdy» - do čela závodu. Stupně vítězů dokompletoval tovární pilot Suzuki Alex Rins. Top-5 pak vytvořili ještě další pilot Suzuki Joan Mir a Francesco Bagnaia (Ducati).

Šestý byl odmávnut druhý ve celkovém pořadí po Argentině Brad Binder (KTM), sedmý pak týmový kolega dnešního vítěze Maverick Viňales, jako osmý projel pod šachovnicovou vlajkou úřadující mistr světa Fabio Quartararo (Yamaha), devátý skončil Marco Bezzechi (Ducati) a Top-10 dokompletoval dosavadní lídr Enea Bastianini.

A body si z Jižní Ameriky odvážení ještě Luca Marini, Takaaki Nakagami, vítěz minulého závodu Miguel Oliveira, Jack Miller a Alex Marquez.