Reklama

Premiéra EWC v Sepangu s několika Čechy Hlavní obrázek k článku: Premiéra EWC v Sepangu s několika Čechy

V polovině prosince se koná druhý závod MS-Endurance 2019/2020 a poprvé se pojede v Sepangu. Vybráno bylo 50 týmů, z toho 36 je stabilních účastníků EWC. Na programu je 8-hodinovka na okruhu Sepang-International Circuit, tedy trati MotoGP dlouhé 5,542 km.

Pro 12 asijských týmů je to zároveň první kvalifikační závod pro 8 Hours Suzuka 2020.

Razlan Razali - CEO okruhu Sepang International Circuit a týmový majitel tří stájí v Grand Prix: Moto3 (John McPhee a Ayumu Sasaki), Moto2 (Khairul Idham Pawi) a MotoGP (Fabio Quartararo a Franco Morbidelli) si nenechal ujít příležitost postavit pro tuto domácí 8 hodinovku vlastní tým Yamaha Sepang Racing Team s motocyklem Yamaha YZF R1, který pochází od ladičské firmy YART v Rakousku. Tento tým bude mít #21 a pojede v následující sestavě: Pilot MotoGP Franco Morbidelli ze stáje Petronas Yamaha SRT; další jezdec z královské kubatury a lokalmatador Hafizh Syahrin z týmu Red Bull KTM Tech 3 a pilot WorldSBK Michael van der Mark - Pata Yamaha WorldSBK Team.

Největšími soupeři samozřejmě budou etablované týmy ze šampionátu EWC-FIM: úřadující mistři světa SRC Kawasaki France, YART Yamaha, tovární týmy značek Honda a BMW; F.C.C. TSR Honda France a BMW Motorrad World Endurance, stejně jako vítězové letošního Bol d’Or, Suzuki Endurance.

V provizorní startovní listině je i čtveřice českých jezdců: Karel Hanika (Omega Maco Racing Team – Yamaha YZF R1), Karel Pešek (Energie Endurance 91 – Kawasaki ZX-10RR), Ondřej Ježek (HRT 100 Hertramp Racing Endurance – Ducati Panigale V4 R) a Rookie šampionátu Dominik Juda (Exteria KSPCS Racing by Empora – Suzuki GSX).

ENTRY LIST SEPANG 8 HOURS 2019

1- Webike SRC Kawasaki France – Kawasaki ZX-10RR – Jeremy Guarnoni/Erwan Nigon/David Checa (EWC)

2- Suzuki Endurance Racing Team – Suzuki GSX-R 1000 – Vincent Philippe/Etienne Masson/Gregg Black (EWC)

3- AM Moto Racing Competition – Kawasaki ZX-10RR – Clement Stoll/Alex Sarrabayrouse/Dylan Buisson (Superstock)

4- Tati Team Beaujolais Racing – Kawasaki ZX-10RR – Alan Techer/Kevin Denis/Julien Enjolras (EWC)

5- F.C.C. TSR Honda France – Honda CBR 1000RR – Josh Hook/Freddy Foray/Mike Di Meglio (EWC)

6- Team ERC Endurance – BMW S1000RR – Mathieu Gines/Julien Da Costa/Louis Rossi (EWC)

7- YART Yamaha – Yamaha YZF R1 – Broc Parkes/Marvin Fritz/Niccolo Canepa (EWC)

8- Bolliger Team Switzerland – Kawasaki ZX-10R – Roman Stamm/Sebastien Suchet/Nigel Walraven (EWC)

9- Tecmas BMW GMC – BMW S1000RR – Camille Hedelin/Alexis Masbou/David Perret (EWC)

10- RS Itoh – Kawasaki ZX-10RR – Akira Yanagawa/Kazuki Ito/Hitoyasu Izutsu (EWC)

12- HKM Speed Racing – BMW S1000RR – Muhammad Farid Badrul Hisham/Hafiq Azmi/Ali Adrian Rusmiputro (Superstock)

14- Omega Maco Racing Team – Yamaha YZF R1 – Pawel Szkopek/James Ellison/Karel Hanika (EWC)

17- Team Sugai Racing Japan – Aprilia RSV4 RF – Yoshiyuki Sugai/Paul Byrne (EWC)

21- Yamaha Sepang Racing Team – Yamaha YZF R1 – Franco Morbidelli/Hafizh Syahrin/Michael van der Mark (EWC)

22- Team 202 – Yamaha YZF R1 – Amandine Creusot/Johan Wang Chang/Florent Parret (Superstock)

24- BMRT 3D Maxxess Nevers – Kawasaki ZX-10R – Anthony Loiseau/Jonathan Hardt/Julien Pilot (Superstock)

27- TransMap Racing with Ace Cafe – Suzuki GSX-R 1000 – Masahiko Ooishi/Luna Hirano/Daisuke Kisamori (EWC)

31- British Endurance Racing Team – Suzuki GSX-R 1000 – Jonathan Railton/Johnny Blackshaw/James Edwards (EWC)

33- Team 33 Coyote Louit Moto – Kawasaki ZX-10RR – Enzo Boulom/Christian Gamarino/Kevin Manfredi (Superstock)

34- JMA Motos Action Bike – Suzuki GSX-R 1000 – Nicolas Cronier/Billy Cornu (Superstock)

36- 3ART Moto Team 95 – Yamaha YZF R1 – Mathieu Lussiana/Morgan Berchet/Alex Plancassagne (EWC)

37- BMW Motorrad World Endurance Team – BMW S1000RR – Ilya Mikhalchik/Julian Puffe/Kenny Foray (EWC)

41- RAC 41 – Honda CBR 1000RR – Guillaume Antiga/Wayne Tessels/Maxime Bonnot (Superstock)

44- No Limits Motor Team – Suzuki GSX-R 1000 – Luca Scassa/Christophe Kemmer/Luca Vitali (Superstock)

50- Motors Events – Suzuki GSX-R 1000 – James Westmoreland/Dan Linfoot/Johan Nigon (Superstock)

51- T Motokids – Yamaha YZF R1 – Kyota Fukuyama/Kaunori Yoshida (EWC)

53- Bertl K Racing – BMW S1000RR – Nico Thoni/Patrick Dangl/Lukas Walchutter (EWC)

55- National Motos – Honda CBR 1000RR – neupřesněno (EWC)

56- GERT56 by GS Yuasa – BMW S1000RR – Stefan Kerschbaumer/Lucy Glockner/Pepijn Bijsterbosch (Superstock)

61- MotoTech EWC Team – Yamaha YZF R1 – Gregory Fastre/Vincent Lonbois/Ben Godfrey (EWC)

65- Motobox Kremer Racing – Yamaha YZF R1 – Geoffroy Dehaye (EWC)

66- OG Motorsport by Sarazin – Yamaha YZF R1 – Mathieu Charpin/Julien Diguet/Jonathan Hugot (Superstock)

69- Yamashina Kawasaki Ken Racing – Kawasaki ZX-10RR – Masahiro Shinjo/Shinichiro Nakamura/Masayuki Matsumoto (EWC)

71- Suzuki JEG Kagayama – Suzuki GSX-R 1000 – Gregory Leblanc/Naomichi Uramoto (EWC)

73- Team PlusOne – BMW S1000RR – Taro Sekiguchi/Daisaku Sakai/Kousuke Nagoe (EWC)

77- Wojcik Racing Team – Yamaha YZF R1 – Gino Rea/Christoffer Bergman/Axel Maurin (EWC)

80- TONE RT SYNCEDGE 4413 – BMW S1000RR – Tomoya Hoshino/Kokoro Atsumi/Takeshi Ishizuka (Superstock)

86- Pitlane Endurance – Yamaha YZF R1 – Maxim Pellizotti/Clement Granzotto/Gino De La Rosa (Superstock)

87- Sun Chlorella S Supply by R2CL – Suzuki GSX-R 1000 – Yoshihiro Konno/Clinton Seller (EWC)

88- Honda Asia Dream Racing with Showa – Honda CBR 1000RR – Zaqhwan Zaidi/Gerry Salim/Somkiat Chantra (EWC)

90- Team LRP Poland – BMW S1000RR – Dominik Vincon/Bartlomiej Lewandowski/Marc Neumann (EWC)

91- Energie Endurance 91 – Kawasaki ZX-10RR – Christian Napoli/Federico Napoli/Karel Pesek (Superstock)

93- Exteria KSPCS Racing by Empora – Suzuki GSX-R 1000 – Dominik Juda/Bram Lambrecht/Laslo Kovacs (Superstock)

96- Moto Ain – Yamaha YZF R1 – Roberto Rolfo/Robin Mulhauser/Hugo Clere (Superstock)

98- Team Hanshin Riding School – Kawasaki ZX-10RR – Katsuto Sano/Mitsunori Okamura/Isami Higashimura (Superstock)

100- HRT 100 Hertramp Racing Endurance – Ducati Panigale V4 R – Marco Nekvasil/Jan Buhn/Ondrej Jezek (EWC)

101- AvioBike – Yamaha YZF R1 – Giovanni Baggi/Andrea Boscoscuro/Niccolò Rosso (Superstock)

333- VRD Igol Pierret Experiences – Yamaha YZF R1 – Florian Alt/Florian Marino/Xavier Simeon (EWC)

777- Wojcik Racing Team 2 – Yamaha YZF R1 – Kamil Krzemien/Adrian Pasek/Marek Szkopek (Superstock)



Login Přihlásit Registrace ›

Reklama