Reklama

Překvapení: Iker Lecuona za KTM v MotoGP Hlavní obrázek k článku: Překvapení: Iker Lecuona za KTM v MotoGP

Doslova bleskem z čistého nebe je angažování druhého továrního jezdce KTM do MotoGP. Včera bylo oznámeno jeho jméno a tak si troufám tvrdit, že to nečekal nikdo: Stal se jím teprve 19-letý rodák z Valencie, Iker Lecuona.

Ptáte se, kdo to vlastně je? Tento jezdec svou premiéru v bojich o světové body absolvoval 2016 při britské Grand Prix. V současné době má na svém kontě 52 startů v MS prostřední kubatury a dvě pódiová umístění.

Už před jeho premiérou v Grand Prix španělští novináři prohlašovali, že to je nový Marquez. Svými výsledky to během dosavadních tří sezón zatím nepotvrdil, vloni sice v sezonním finále ve Valencii obsadil druhé místo a letos skončil nedávno třetí v Buriramu, ale to je tak asi všechno.

Na jeho obranu je nutno říci, že týmy za které jezdil, zas tak nějak k těm nejlepším v paddocku Moto2 nepatřily...

Postupně to byly v sezóně 2016 - CarXpert Interwetten (pouhých 6 startů - 0 bodů), 2017 - Garage Plus Interwetten (2 body; 35. místo), 2018 - Swiss Innovative Investors (80 bodů; 12. místo), 2019 - American Racing KTM (průběžně 71 bodů; 11. místo).

Iker Lecuona tak bude druhým Rookiem po Bradu Binderovi (a to hodně nečekaně!), který pojede 2020 závody královské kubatury jako týmový kolega Pola Espargara.

Faktem je, že v hledání náhradníka za Johanna Zarca, který během GP Rakouska oznámil, že nebude za KTM 2020 jezdit (přes platnou smlouvu za 1,8 milionu Euro) a protože odmítl comeback Dani Pedrosa a testovací jezdec Mika Kallio (36 let) ani v jedné ze tří Grand Prix, když dostal šanci (pouze v Motegi byl odmávnut na 14. místě), nepřesvědčil, musela KTM sáhnout do vlastních řad mladých jezdců.

Právě Iker Lecuona měl závodit za Aki Aja 2020 v Moto2 (s Kalexem) jako týmový kolega Jorge Martina, nyní tedy 19-letý Španěl odchází do MotoGP v týmu Red Bull KTM Factory Team a uvolnilo se tak hodně atraktivní místo v Moto2 u Aki Aja.

Nezapomínejme, že 2020 je přechodným rokem v MotoGP, před sezónou 2021 budou karty nově zamíchány.

Mimochodem: Iker Lecuona včera v Motegi havaroval a přivodil si otřes mozku...Login Přihlásit Registrace ›

Reklama