Pole Position pro YART Yamaha - 6. Fany Gastro Hlavní obrázek k článku: Pole Position pro YART Yamaha - 6. Fany Gastro

Na okruhu Slovakia Ring začal závodní víkend šampionátu EWC. Dnes se jely kvalifikace, pro sobotní závod, neboť zítra bude okruh patřit automobilům seriálu FIA WTCR.

V dnešních dvou kvalifikacích byl nejrychlejším týmem YART Yamaha ve složení Broc Parkes, Marvin Fritz a Niccolo Canepa průměrným časem 2:14.279. Druzí skončili Josh Hook, Freddy Foray a Mike di Meglio - tedy F.C.C. TSR Honda Endurance. Top-3 dokompletoval Suzuki Endurance Racing (Vincent Philippe, Etienne Masson, Gregg Black).

Naše sestava Fany Gastro BMW obsadila šesté místo, když její jezdci zajeli časy: Karel Hanika 2:16.983; Ondřej Ježek 2:19.724 a James Westmoreland 2:13.528 (to už byla trať polosuchá).

Z dalších Čechů dnes zaznamenali časy Ladislav Chmelík 2:26.769 a Karel Pešek 2:27.988.

8 Hours EWC Slovakia Ring - Qualifying

1 7 YART - YAMAHA PARKES Broc FRITZ Marvin CANEPA Niccolo Yamaha EWC 2:16.123 2:16.569 2:10.146 2:14.279
2 1 F.C.C. TSR Honda France HOOK Josh FORAY Freddy DI MEGLIO Mike Honda EWC 2:19.050 2:18.450 2:07.823 2:15.107 0.828
3 2 Suzuki Endurance Racing Team PHILIPPE Vincent MASSON Etienne BLACK Gregg Suzuki EWC 2:20.309 2:19.144 2:09.450 2:16.301 2.022
4 111 Honda Endurance Racing GIMBERT Sébastien DE PUNIET Randy HERNANDEZ Yonny Honda EWC 2:18.525 2:17.761 2:13.350 2:16.545 2.266
5 11 TEAM SRC KAWASAKI FRANCE GUARNONI Jérémy CHECA David NIGON Erwan Kawasaki EWC 2:20.776 2:18.284 2:10.998 2:16.686 2.407
6 21 FANY GASTRO BMW MOTORRAD- by MERC… HANIKA Karel JEŽEK Ondrej WESTMORELAND James BMW EWC 2:16.983 2:19.724 2:13.528 2:16.745 2.466
7 8 Bolliger Team Switzerland STAMM Roman SUCHET Sébastien WALRAVEN Nigel Kawasaki EWC 2:19.472 2:17.023 2:16.305 2:17.600 3.321
8 77 Wójcik Racing Team SZKOPEK Marek REA Gino BERGMAN Christoffer Yamaha EWC 2:23.522 2:21.458 2:09.528 2:18.169 3.890
9 6 Team ERC-BMW Motorrad Endurance FORAY Kenny DA COSTA Julien GINES Mathieu BMW EWC 2:20.897 2:20.542 2:13.131 2:18.190 3.911
10 333 VRD IGOL PIERRET EXPERIENCES ALT Florian MARINO Florian SIMEON Xavier Yamaha EWC 2:22.089 2:22.832 2:11.323 2:18.748 4.469
11 33 Team 33 Coyote Louit Moto BOULOM Enzo LEESCH Chris MANFREDI Kevin Kawasaki SST 2:20.179 2:20.719 2:15.696 2:18.864 4.585
12 13 WEPOL Racing MORAIS Sheridan WEBB Daniel LAVERTY Michael Yamaha EWC 2:27.696 2:18.734 2:14.026 2:20.152 5.873
13 65 Motobox Kremer Racing #65 DEHAYE Geoffroy VIEHMANN Jan ORTIZ Gregory Yamaha EWC 2:26.330 2:19.219 2:15.386 2:20.311 6.032
14 777 Wójcik Racing Team 2 RODRIGUEZ Angel KRZEMIEN Kamil STEINMAYR Philipp Yamaha SST 2:22.670 2:22.134 2:18.093 2:20.965 6.686
15 96 MOTO AIN ROLFO Roberto MULHAUSER Robin HILL Stefan Yamaha SST 2:24.153 2:20.897 2:17.998 2:21.016 6.737
16 36 3ART- MOTO TEAM 95 BERCHET Morgan LUSSIANA Matthieu Yamaha EWC 2:23.239 2:18.998 - 2:21.118 6.839
17 44 No Limits Motor Team SCASSA Luca GAMARINO Christian VITALI Luca Suzuki SST 2:24.305 2:19.519 - 2:21.912 7.633
18 90 Team LRP Poland FRIEDRICH Arnaud LEWANDOWSKI Bartlomiej VINCON Dominik BMW EWC 2:27.569 - 2:16.907 2:22.238 7.959
19 14 MACO RACING Team DOS SANTOS Anthony MAYER Julian LEBLANC Grégory Yamaha EWC - 2:27.071 2:18.084 2:22.577 8.298
20 24 BMRT 3D MACCIO RACING LOISEAU Anthony MACCIO Jimmy HARDT Jonathan Kawasaki SST 2:23.760 2:27.055 2:19.089 2:23.301 9.022
21 18 Team 18 Sapeurs Pompiers FERRER Enrique TOURNE Florent BUISSON Dylan Kawasaki SST 2:24.329 2:26.631 2:19.370 2:23.443 9.164
22 56 GERT56 by GS YUASA KERSCHBAUMER Stefan GLÖCKNER Lucy BIJSTERBOSCH Pepijn BMW SST 2:24.719 2:22.428 - 2:23.573 9.294
23 72 Junior Team LMS Suzuki ROSSI Louis CLERE Hugo MASBOU Alexis Suzuki SST 2:25.116 2:26.932 2:19.156 2:23.734 9.455
24 34 JMA MOTOS ACTION BIKE MONTESSUIT Guillaume EGEA Stéphane CORNUT Billy Suzuki SST - 2:24.585 - 2:24.585 10.306
25 62 GSM RACING TUCCI Andrea CHMELIK Ladislav CRETU Brandon Suzuki EWC 2:27.977 2:21.413 - 2:24.695 10.416
26 93 Extéria KSPCS Racing Team by EKO ROSSO Niccolo BOSCOSCURO Andrea CHOY Martin Suzuki SST 2:26.769 2:25.221 2:22.912 2:24.967 10.688
27 4 WEBIKE TATI TEAM TRICKSTAR ENJOLRAS Julien DENIS Kevin DEGUCHI Osamu Kawasaki EWC 2:26.714 2:24.229 - 2:25.471 11.192
28 61 MOTOTECH EWC TEAM FASTRÉ Grégory HEDELIN Camille LAMBRECHTS Bram Yamaha EWC 2:28.230 2:23.279 - 2:25.754 11.475
29 86 PITLANE ENDURANCE CROIX Karl PELLIZOTTI Maxim GRANZOTTO Clément Yamaha SST - 2:27.216 - 2:27.216 12.937
30 91 ENERGIE ENDURANCE 91 PESEK Karel NAPOLI Christian NAPOLI Federico Kawasaki SST 2:27.988 2:26.542 - 2:27.265 12.986



Login Přihlásit Registrace ›

Reklama