Pole Position pro mistra světa Joana Mira, 22. Jakub Kornfeil

Pole Position do předposledního závodu letošní sezóny Grand Prix kubatury Moto3 si v Sepangu vyjel novopečený mistr světa Joan Mir, náš Jakub Kornfeil obsadil 22. místo a to znamená 8. řadu startovního roštu.

Ve třetím volném tréninku Moto3 v Malajsii se postaral o nejlepší čas Jorge Martin (Honda) výkonem 2:15,606 min, Juanfran Guevara obsadil s RB-KTM se ztrátou 0,427 sec místo druhé. Dále skončili na 3. místě mistr světa Joan Mir a následovali Danilo, Fenati, Norrodin, Bastianini, Canet, Rodrigo a McPhee. – dále: 22. Kornfeil - 2:17.959, +2.353.

Pilot týmu Gresini-Honda Jorge Martin dominoval v sobotu při GP Malajsie tréninku FP3 a rovněž v Qualifying byl ještě těsně před koncem lídrem s náskokem 0,8 sekundy. Potom ale vykouzlil nový mistr světa Joan Mir absolutně nejrychlejší čas výkonem 2:12,078 min a získal Pole-Position. Martin skončil nakonec o 0,379 sec za ním, první řadu startovního roštu doplní ještě třetí jezdec s motocyklem Honda John McPhee.

Druhou řadu si vyjeli Bo Bendsneyder, Gabriel Rodrigo - oba KTM a Jules Danilo (Honda). Dále se umístili jako sedmý Loi, 8. Fenati. 9. Bastianini a Top-10 dokompletoval 10. Antonelli.

Náš Jakub Kornfeil zajel čas 2:14.320 a se ztrátou 2.242 sec. na Mira tak obsadil 22. místo, což znamená 8. řadu startovního roštu.