Pilot z GP Hafizh Syahrin vyhrál v Albacete ME-Moto2, Mrkývka v Top-15

První závod sezóny o mistra Evropy Moto2 v Albacete vyhrál pilot GP Hafizh Syahrin, který startoval s wild card. Úřadující mistr Evropy Steven Odendaal se nevešel na pódium, český Rookie Jirka Mrkývka hned při své premiéře dojel v bodech.

S náskokem pěti sekund vyhrál Hafizh Syahrin suverénně úvodní závod sezóny pro tým Petronas Raceline. Druhý byl odmávnut Hector Garzo a stupně vítězů dokompletoval Augusto Fernandez. Dále následovali Steven Odendaal, Eric Granado, Dimas Ekky Pratama a až na 8. místě Federico Fuligni, který při Grand Prix v Jerezu příští víkend nahradí Dannyho Kenta v německém týmu Kiefer-Racing.

Český Rookie v kubatuře Moto2 Jirka Mrkývka z týmu Willi Race Racing s motocyklem KALEX Moto2 hned při svém premiérovém startu dokázal bodovat, když byl odmávnut v Top-15.

FIM CEV Moto2 European Championship 2017 - Circuito de Albacete

01- Hafizh Syahrin – Petronas Raceline Malaysia – KALEX Moto2 – 20 kol za 31:13,926