Pelikánovou čeká poslední závod sezóny Hlavní obrázek k článku: Pelikánovou čeká poslední závod sezóny

Alexandra Pelikánová se o nadcházejícím víkendu představí ve francouzském Magny-Cours. Pro českou motocyklovou závodnici týmu Kawasaki GP Project to bude poslední závodní víkend v její premiérové sezóně ve světovém šampionátu kategorie Supersport 300.

„Na závodní víkend ve Francii se moc těším,“ uvedla Pelikánová před zahájením letošního posledního evropského závodního víkendu světového šampionátu Supersport 300. „V Magny-Cours jsme před pár týdny testovali s několika dalšími jezdci z naší kategorie. Trať se mi moc líbí, ale uvidíme, jak si s námi pohraje počasí, protože předpověď se neustále mění. Vypadá to, že by o víkendu mohlo pršet, což by mi mohlo vyhovovat,“ doplnila devatenáctiletá rodačka z Brna, která již dříve potvrdila své jezdecké kvality v nepříznivých povětrnostních podmínkách. I na francouzském okruhu bude usilovat o kvalifikování se do hlavního nedělního závodu kategorie Supersport 300.

Závodní víkend ve francouzském Magny-Cours se uskuteční od 27. do 29. září 2019. V pátek jsou naplánovány úvodní tréninky, v sobotu poslední volný trénink, Superpole a pro neúspěšné účastníky Superpole i Last Chance Race, tedy závod, z nějž se prvních šest v cíli kvalifikuje do hlavního nedělního závodu kategorie Supersport 300. Ten je naplánován na neděli v 15:15 SEČ.Login Přihlásit Registrace ›