Reklama

Oficiálně potvrzeno: Jordi Torres za MIE Racing Honda Hlavní obrázek k článku: Oficiálně potvrzeno: Jordi Torres za MIE Racing Honda

Při dnešní prezentaci HRC pro šampionát MS-Superbike byl potvrzen druhý pilot týmu MIE Racing Honda, kterým je Španěl Jordi Torres (32).

Ačkoliv samotný Jordi Torres nebyl přítomen, tak to dnes live potvrdila manažerka satelitního týmu HRC Midori Moriwaki. Torres tak od prvního evropského závodu v Jerezu bude stájovým kolegou v týmu MIE Racing Honda japonského pilota Takumi Takahashiho (30).

Původně se uvažovalo o Lorenzo Savadorim, ten se ale rozhodl pro roli testovacího jezdce u Aprilie v MotoGP.

Angažování Jordiho Torrese je překvapením, i když v paddocku WorldSBK se o tom už mluvilo. 32-letý Španěl se původně rozloučil se závoděním v MS-Superbike, kde jeho bilance byla následující: V MS-Superbike absolvoval Torres celkem 136 závodů, v Losailu 2015 vyhrál svůj jediný závod - bylo to na Aprilii v první jízdě. Ve stejném roce získal své nejlepší celkové umístění, když se umístil v Top-5. Kromě toho má na svém kontě ještě další 3 pódiová umístění. A letos měl závodit na plný úvazek v šampionátu CEV-SBK na tým Laglisse Honda, ale vše je jinak....

hrc 1 hrc 2 mie 1

V rámci dnešní prezentace byly představeny motocykly jak továrního týmu HRC Honda v barvě červené (Španěl Alvaro Bautista a Brit Leon Haslam), tak satelitního týmu MIE Honda v barvě černé (přítomen byl pouze Japonec Takumi Takahashi).

Zdroj: TZ hondaracingcorporationLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama