Reklama

Oficiálně: Johann Zarco nahradí Nakagamiho do konce sezóny 2019 Hlavní obrázek k článku: Oficiálně: Johann Zarco nahradí Nakagamiho do konce sezóny 2019

Tým LCR Honda a HRC dnes oficiálně potvrdily, že francouzský jezdec Johann Zarco nahradí od Grand Prix Austrálie japonského pilota Takaaki Nakagamiho, který se hned po domácím závodě v Motegi podrobí operaci pravého zraněného ramene po crashi v Assenu.

Johann Zarco byl členem továrního týmu KTM a měl platnou smlouvu i na rok 2020. Ovšem sám požádal o uvolnění - během domácí Grand Prix Rakouska na Spielbergu - a měl dojet celou sezónu 2019. Potom byl ale doslova přes noc zbaven možnosti závodit s motocyklem KTM a od Aragonu nahrazen testovacím jezdcem KTM Mikou Kalliem.

Nyní se ale vyskytla možnost volného motocyklu Honda po 27-letém Japonci Takaaki Nakagamim v týmu Idemitsu LCR Honda a tak 29-letý Johann Zarco z Cannes pojede za tým Lucia Cecchinella v Austrálii, Malajsii a ve Valencii.

Tento náhradník byl doporučen od italského majitele týmu Cecchinellem a ředitel HRC Tetsuhiro Kuwata, stejně jako týmový manažer Hondy Alberto Puig s tímto řešením souhlasili.

Jen připomínám, že se bude jednat o model Honda RC213V 2018.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama