Reklama

Oficiálně: Grand Prix Německa, Finska a Nizozemí zrušeny Hlavní obrázek k článku: Oficiálně: Grand Prix Německa, Finska a Nizozemí zrušeny

Na základě pandemie Corona byly definitivně zrušeny letošní závody Grand Prix na Sachsenringu, v Assenu a také na novém KimiRingu.

Promoter Dorna Sports, sdružení týmů IRTA a světová motocyklová organizace dnes oznámily, že Grand Prix Německa (plánovaná na 21. června), GP Nizozemí (28. června) a GP Finska (12. července) se 2020 neuskuteční.

Ikona motocyklového závodění, tedy okruh TT Circuit Assen, byl jedinou tratí, kde se od prvního ročníku v roce 1949 každý rok závodilo o mistrovské body! Nyní byla tedy tato historie přerušena.

KymiRing měl poprvé od roku 1982 (Imatra) přivést nejlepší motocyklové závodníky opět do Finska. Sachsenring jako trať Grand Prix Německa má naopak mnohaletou historii spojenou s řadou neuvěřitelných příběhů.

Všechno nyní spěje k tomu, že pokud se letošní šampionát MotoGP pojede, tak prvním letošním závodem kubatury «premier class» bude náš Masarykův okruh.

Aktuální kalendář MotoGP 2020

08. března: Doha/Q (bez MotoGP)
09. srpna: Brno/CZ
16. srpna: Red Bull Ring/A
30. srpna: Silverstone/GB
13. září: Misano/I
27. září: Aragón/E
04. října: Buriram/TH
18. října: Motegi/J
25. října: Phillip Island/AUS
01. listopadu: Sepang/MAL
15. listopadu: Texas/USA
22. listopadu: Las Termas/AR
29. listopadu: Valencia/E

Bez nového datumu: Jerez/E, Le Mans/F, Mugello/I a Barcelona/E
Odřeknuto: Sachsenring/D, Assen/NL, KymiRing/FLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama