Nozane zakončil sezónu 2020 vítězstvím

O šampionovi 2020 All Japan Superbike se rozhodlo už včera a tak závěrečná jízda byla pouze prestižní záležitostí a nový šampion Kohta Nozane ji mohl absolvovat úplně bez nervů, vždyť už dávno předtím byla vyřešena jeho závodní budoucnost, neboť pojede za tým GRT světový šampionát WorldSBK.

2. závod GP MFJ už 52. ročníku MFJ Grand Prix v Suzuce vyhrál Kohta Nozane, jeho týmový kolega a 9-násobný šampion All Japan Superbike Katsuyuki Nakasuga havaroval po pouhých 6 kolech v Trianaglu Chicane (závod ale sportovně dokončil na P16) a tak Nozaneho triumfální sezóna - 8 závodů (7 vítězství a 1 druhé místo) pokračovala i dnes. Stupně vítězů doplnili Ryuichi Kiyonari (Honda CBR 1000RR-R týmu Keihin SI Racing - tedy Shinichi Ito) a Kazuki Watanabe (Yoshimura Suzuki), když Top-5 dokompletovali Ryo Mizuno (HARC-PRO Honda) a Kazuma Watanabe (Keihin Honda SI Racing).

All Japan Road Race Championship 2020 - MFJ GP Suzuka JSB1000, Race 2 (Top-15)