Nepoučitelný tým 2R Racing

V prvním závodě WorldSSP 300 «Pirelli Teruel Round» si Victor Nunez Rodriguez z týmu Kawasaki 2R Racing přijel z P30 na gridu pro vítězství. Potom ale bylo vítězství Victora Rodrigueze na okruhu Motorland Aragon zrušeno a jezdec byl diskvalifikován.

Tým «2R» se tak postaral o další chaos v tomto šampionátu. Malý tým se sídlem v Ravenně byl v červenci vyloučen před závodem v Jerezu z celého mistrovství světa, protože otevřel svou hospitality v rozporu s předpisy Covid-19, platnými pro současný život v paddocku WorldSBK. Později mu ale byla Dornou udělena «milost». Italský tým tedy opustil Itálii a vydal se směrem Španělsko, aby se zúčastnil dvou po sobě jdoucích závodů v Aragonu. Nyní však přichází nový trest, diskvalifikace Victora Rodrigueze ze všech závodů konaných na okruhu Motorland Aragón. Je to hodně tvrdé rozhodnutí, protože španělský jezdec vyhrál minulou sobotu, když do závodu vyrazil z třicáté pozice na startovním roštu.

Rodriguezův motocykl Kawasaki 400 byl rozebrán technickými komisaři po druhém závodě «Pirelli Teruel Round», jak je jasně vidět na snímku.

Celé vyšetřování týmu 2R Racing Yamaha začalo na základě stížnosti týmu Biblion Motoxracing Yamaha WorldSSP300, za který jezdí Bahattin Sofuoglu a který byl tedy dodatečně prohlášen vítězem.

Přišla diskvalifikace a 20-letý Victor Rodriguez byl kompletně na závodech v Aragónu diskvalifikován. Pořadatelé přepsali všechny výsledky a aktualizovali průběžný stav mistrovství světa WorldSSP300.