Reklama

Nejlepší umístění v sezóně pro Kornfeila Hlavní obrázek k článku: Nejlepší umístění v sezóně pro Kornfeila

Velká cena Španělska byla v podání českého závodníka Jakuba Kornfeila skvělou podívanou. Po startu z dvanácté pozice se probojoval na samotné čelo vedoucí skupiny, kde zasáhl do bojů o pódiová umístění.

Kornfeil dobře odstartoval a od prvních metrů závodu mu patřila pozice ve vedoucím chumlu závodníků. Boje uvnitř skupiny byly těsné a neúprosné. Odpadli Ramirez, Rodrigo, Fenati, Garcia a Fernandez. V napínavých momentech, kdy si jezdci třídy Moto3 nedarovali ani metr na dráze, si Jakub Kornfeil vedl velmi dobře a s nadhledem zvládal všechny nástrahy boje o nejvyšší příčky. Závod šel do finále a napětí stoupalo. V nájezdu do posledního kola byl Kornfeil třetí a jeho první letošní pódium bylo na dosah. Třetí pódiový stupínek ale našemu jezdci utekl po chybě v polovině posledního kola. Ve snaze o co nejpozdější brzdění do zatáčky číslo šest byl Jakub dlouhý, otevřel místo mimo ideální stopu a dal tak šanci pronásledovatelům. Ve zbytku okruhu se snažil ze všech sil tuto chybu napravit, což stačilo na konečné sedmé místo. To je necelé tři týdny po operaci klíční kosti skvělou zprávou pro české barvy v Moto3.

Jakub Kornfeil: „Trvalo asi tři kola než jsem dostal ten správný rytmus a našel své místo v závodě. Uvnitř skupiny jsme hodně bojovali s Romanem Fenatim. S ním je to vždy těžký boj, protože má hodně osobitý styl. Hodně otevírá vnitřní stranu a pak se rychle vrací do stopy. I tak bylo ale tempo velice dobré a časy 1.46. jsou možná vůbec nejrychlejší jaké jsem kdy během závodu v Jerezu jel. V posledních třech kolech jsem za sebou chtěl udržet Caneta. Předtím mě moc často nepředjel, takže jsem ho chtěl udržet za zády a zaútočit na bednu. Do posledního kola jsem najížděl třetí. V první zatáčce to byla mela - mohl jsem vyjet jako pátý nebo třetí. Nakonec jsem ze skrumáže vyšel nejlíp a pokračoval na třetí pozici. První dva se trošku utrhli, takže jsem si řekl, že na prvním a druhém sektoru to musím udržet a nějak přežít do poslední části okruhu, kde jsem měl trošku navrch. Celý můj záměr byl o co nejpozdějších brzdách do vracečky po dlouhé rovince. Bohužel jsem tam probrzdil a ztratil několik pozic. V závěrečném sektoru jsem pak ztratil přední kolo a tím se vyřadil z boje o pódium. Je to velká škoda, protože dneska jsme byli opravdu kousíček. Na druhé straně jsme si opět dokázali, že na to máme a je na nás, abychom to potvrdili za dva týdny v Le Mans, kam se moc těším. Moje klička bude zase o něco lepší, takže do toho dám všechno.“

GRAN PREMIO RED BULL DE ESPAŇA - Moto3 Race

1. Niccolo Antonelli (SIC58 Squadra Corse)
2. Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) + 0.242
3. Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46) + 0.305
4. Aron Canet (Sterilgarda Max Racing Team) + 0.472
5. Albert Arenas (Sama Qatar Angel Nieto) + 0.563
6. Kaito Toba (Honda Team Asia) + 1.133
7. Jakub Kornfeil (Redox PruestelGP) + 1.187
8. Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) + 1.291
9. Ai Ogura (Honda Team Asia) + 1.430
10. Andrea Migno (Bester Capital Dubai) + 1.441

Moto3 World Standing 2019

1 Aron Canet (Sterilgarda Max Racing Team) 58 bodů
2 Niccolo Antonelli (SIC58 Squadra Corse) 57
3 Jaume Masia (Bester Capital Dubai) 45
4 Kaito Toba (Honda Team Asia) 41
5 Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) 40
6 Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46) 36
7 Andrea Migno (Bester Capital Dubai) 29
8 Darryn Binder (CIP Green Power) 26
9 Tony Arbolino (VNE Snipers) 26
10 Gabriel RODRIGO (Kömmerling Gresini Moto3) 24
16 7. Jakub Kornfeil (Redox PruestelGP) + 1.187 15Login Přihlásit Registrace ›

Reklama