Reklama

Nedodržování hygienických pravidel = vyloučení ze šampionátu!!! Hlavní obrázek k článku: Nedodržování hygienických pravidel = vyloučení ze šampionátu!!!

Každý účastník MS-Superbike 2020 musel podepsat sedmistránkovou dohodu, jaká jsou pravidla chování v paddocku. A kdo se tomu nepodřídí, musí počítat s hodně drastickými tresty.

Po pěti měsíční přestávce «Corona» pokračuje šampionát WorldSBK závodním mítinkem «Pirelli Spanish Round» na okruhu «Circuito de Jerez - Angel Nieto». Promotér Dorna vypracoval společně s lokálními ministerstvy ve Španělsku, Portugalsku a ve Francii obsáhlý katalog, jak se chovat v paddocku, aby se předešlo rozšíření SARS-CoV-2-Viru.

Každý jednotlivec musel sedmistránkový dokument podepsat a především dodržovat.

Jedním ze základních pokynů je nošení roušky i ve volném prostoru., tedy i při teplotě 37 stupňů Celsia.

Vše kontroluje Security a také Guardia Civil. A to jak v hotelích, tak okolo tratě!

Italský tým «2R Racing Kawasaki» z Ravenny, za který měli závodit celou sezónu Steffie Naud, Livio Loi a Hugo Girardet v kubatuře MS-Supersport-300, byl ve čtvrtek večer přistižen, jak někteří členové společně seděli bez masek a ještě zvali přátele k posezení a k jídlu...!

To vše je ale dle aktuálních předpisů nekompromisně zakázáno.

Trest na sebe nenechal dlouho čekat: Vyloučení z letošního šampionátu do konce sezóny 2020!

A tak hned ráno se musel tým «2R Racing Kawasaki» z paddocku «Circuito de Jerez - Angel Nieto» vystěhovat.

Ani dodatečný telefonát k šéfovi SBK Gregorio Lavillovi nic na celé věci nezměnil, ten ostatně nemohl ani jednat jinak, šlo o principiální případ!Login Přihlásit Registrace ›

Reklama