Nečekaný vítěz Miguel Oliveira s KTM

Na mokru je samozřejmě možné skoro všechno! Kvůli dešti byl závod MotoGP odstartován o 1 hodinu a 15 minut se zpožděním, a vítěz byl po 20 kolech (zkráceno o 1/3) hodně nečekaný: Miguel Oliveira na KTM.

Jelo se bez Marca Marqueze - ten byl po crashi ve warm upu uznám jako «unfit» (otřes mozku) a byl to klasický «mokrý» závod, tedy: Nečekaný vítěz, dopředu nepředvídatelné výsledky, zajímavé souboje a pochopitelně jezdecké chyby...

Pověst jezdce, který nemá rád vodu, úplně popřel druhým místem v cíli úřadující mistr světa Fabio Quartararo a stupně vítězů doplnil další Francouz Johann Zarco se satelitní Ducati. Až čtvrtý byl odmávnut «vodník» Jack Miller, za ním dokompletovali Top-6 oba jezdci s motocykly Suzuki Alex Rins a ex-mistr světa Joan Mir. Sedmý se umístil Franco Morbidelli (Yamaha), osmý Brad Binder s druhou KTM - ten vyhrál souboj 8 členné skupiny o 8. místo! Po hodně špatném začátku - trefil ho Alex Marquez - dovezl Aprilii na 9. místě do cíle Aleix Espargaro a Top-10 dokompletoval dnes nejlepší Rookie a před sezónou hodně podceňovaný Darryn Binder.

Vítěz z Kataru Enea Bastianini obsadil dojel těsně za Top-10 následován nejlepším jezdcem HRC Polem Espargarem - takovou výsledkovou pohromu Honda už dlouho nepamatuje. Dále byli odmávnuti jeho značkový kolega Alex Marquez a body si z Indonésie odvážejí i Luca Marini a Francesco Bagnaia - to bylo pro Ducati velké zklamání.

Enea Bastianini si udržel vedení v šampionátu a je na čele o 2 body před Bradem Binderem. Třetí je obhájce titulu Fabio Quartararo, čtvrtý pak Miguel Oliveira a Top-5 kompletuje Johann Zarco.