Reklama

Na PannoniaRingu začalo mistrovství ČR Hlavní obrázek k článku: Na PannoniaRingu začalo mistrovství ČR

Mezinárodní mistrovství České republiky silničních závodů motocyklů na závodních okruzích bylo úspěšně odstartováno na Pannoniaringu, kde se jelo v rámci závodů Alpe Adria.

Poslední červencový víkend se na maďarském okruhu Pannoniaring rozjela letošní sezóna Mezinárodního mistrovství České republiky silničních závodů motocyklů na závodních okruzích (MMČR SZM). To se jelo podobně jako v minulých letech při závodech mezinárodního šampionátu Alpe Adria.

Start sezóny byl bohužel ovlivněn pandemií Covid-19 a také odchodem nového promotéra Alpe Adria, italské firmy SH-Group. Alpe Adria Motorcycle Union tak stála před rozhodnutím, zda sezónu ukončit a nebo se pokusit závody uspořádat i přes veškeré potíže na vlastní triko. I když celý závodní víkend byl bohužel poznamenán nepřízní počasí a častými nehodami, všechny vypsané závody se odjeli a AAMU má zkoušku ohněm úspěšně za sebou.

Třída Supersport 300

Nejslabší třídou je kategorie Supersport 300, která je zároveň nejnovější. Zde podal nejlepší výkon Petr Svoboda, který do závodu startoval z druhého místa. Jeho nebližší konkurent - Rakušan Leon Lambing, do sobotního mokrého závodu nenastoupil a Petrovi nikdo nezabránil k tomu, aby oslavil první letošní výhru, navíc s náskokem přes 26 vteřin. Za ním pak dojeli další čeští závodníci Lukáš Simon a Jiří Nespěšný.

Petr Svoboda svou dominanci potvrdil i v nedělním, nyní už suchém, závodě. Opět si dojel pro výhru. V českém hodnocení skončil druhý Filip Feigl, který celkově v Alpe Adria dojel čtvrtý. Za ním oslavil druhé třetí místo Jiří Nespěšný.

SUPERSPORT 300 / 1. závod

1. Petr Svoboda CZE ACCR WRP Wepol Racing
2. Lukáš Simon CZE ACCR WILLI RACE-WRP Racing
3. Jiří Nespěšný CZE SMF TSS Racing Parts
DNF Bruno Kiss SVK SMF Maco Racing
DNF Filip Feigl CZE ACCR Genius Race

SUPERSPORT 300 / 2. závod

1. Petr Svoboda CZE ACCR WRP Wepol Racing
2. Filip Feigl CZE ACCR Genius Race
3. Jiří Nespěšný CZE SMF TSS Racing Parts
4. Lukáš Simon CZE ACCR WILLI RACE-WRP Racing
DNS Bruno Kiss SVK SMF Maco Racing

Třída Superstock 600

Ve třídě Supersport 600 byl z našich jezdců nejlepším Jiří Mrkývka, který v kvalifikaci skončil celkově druhý za domácím Péterem Sebestyénem. Ten si v závodě okamžitě budoval náskok a Jiří Mrkývka si dojel s přehledem pro druhé místo a první v MMČR. Výborný výkon podal mladík Patrik Carda, který si při své premiéře v Alpe Adria a v této třídě připsal celkové umístění v Top5 a v českém mistrovství byl druhý. Jaromír Chlup doplnil české stupně vítězů.

Nedělní závod byl bohužel poznamenán těžkým pádem po kolizi mezi Jaromírem Chlupem a Balintem Györem, ke kterému došlo ve čtvrtém kole. Domácí závodník musel být letecky transportován do nemocnice a po dlouhém přerušení byl závod restartován na šest kol. Zde o vítězství opět bojoval Jiří Mrkývka, který ho udržel. Patrik Carda navázal na sobotní výkon, když byl celkově třetí a v MMČR opět druhý. Stupně vítězů tentokrát doplnil Vojtěch Schwarz, který pro letošek přešel do této třídy ze Supersportů 300.

SUPERSTOCK 600 / 1. závod

1. Jiří Mrkývka CZE ACCR Fritze Tuning
2. Patrik Carda CZE ACCR New2Project
3. Jaromír Chlup CZE ACCR Dafit Racing
4. Rostislav Chládek CZE ACCR 3RCZ
5. Vojtěch Schwarz CZE ACCR Schwarz Racing
DNS Petr Feigl CZE ACCR Genius Race

SUPERSTOCK 600 / 2. závod

1. Jiří Mrkývka CZE ACCR Fritze Tuning
2. Patrik Carda CZE ACCR New2Project
3. Vojtěch Schwarz CZE ACCR Schwarz Racing
4. Jaromír Chlup CZE ACCR Dafit Racing
5. Rostislav Chládek CZE ACCR 3RCZ
6. Peter Feigl CZE ACCR Genius Racing

Třída Superstock 1000

Do třídy Superstock 1000 byl z našich jezdců nejvýraznější Michal Filla, který dokázal první závod nad všemi vyhrát. Sobotní suchý závod vyhrál o téměř třináct vteřin. Podobný výkon podal i v neděli, kde byl opět nejrychlejší. Michal znovu nenašel přemožitele, i když musel být závod zkrácen kvůli zdržení v závodě Superstock 600.

SUPERSTOCK 1000 / 1. závod

1. Michal Filla CZE ACCR BMW Sikora Motorsport
2. Tomáš Svitok SVK SMF SK Maco Racing

SUPERSTOCK 1000 / 2. závod

1. Michal Filla CZE ACCR BMW Sikora Motorsport
2. Tomáš Svitok SVK SMF SK Maco Racing

Třída Superbike

Stejně jako všechny třídy, i kategorie Superbiků čekal první závod hned v sobotu. Ten byl ale zastaven hned po prvním kole, ve kterém došlo ke kolizi prvních šesti jezdců. Ti spadli v první zatáčce poté, co tu safety car po nájezdu do kaluží rozstříkal vodu. Pro některé jezdce to znamenalo konec v závodním víkendu. K restartování závodu kvůli protestům jezdců nakonec nedošlo a byl odložen na neděli, kdy se jelo hned po Warm Upech.

Z českých jezdců byl v prvním závodě nejlepším Marek Červený, který dojel celkově čtvrtý. O stupně vítězů také bojoval Michal Prášek, ale ten závod nedokončil. Za Markem skončili na stupních vítězů MMČR Jiří Brož a Miloš Čihák, takže pódium obsadili opravdu zkušení matadoři silničních závodů.

Nedělní závod byl vrcholem závodního víkendu, i když stejně jako závod třídy Superstock 1000 musel být zkrácen. K tomu se přidalo počasí, kdy začalo znovu pršet a závod musel být odložen. Marek Červený byl znovu v evropské konkurenci nejlepším českým závodníkem, když si připsal celkové šesté místo. Michal Prášek tentokrát závod dokončil a v MMČR bral druhé místo a třetí skončil znovu Miloš Čihák.

SUPERBIKE / 1. závod

1. Marek Červený CZE ACCR WRP Wepol Racing
2. Jiří Brož CZE ACCR Montáže Brož
3. Miloš Čihák CZE ACCR Miloš team
4. David Ouředníček CZE ACCR Dafit race
5. Richard Balcar CZE ACCR MIE Racing
6. Stanislav Polák CZE ACCR GT2 Motorsport
7. Josef Šustr CZE ACCR Sustr race
DNF. Michal Prášek CZE ACCR Roháč-Fejta Race

SUPERBIKE / 2. závod

1. Marek Červený CZE ACCR WRP Wepol Racing
2. Michal Prášek CZE ACCR Roháč-Fejta race
3. Miloš Čihák CZE ACCR Miloš team
4. Richard Balcar CZE ACCR MIE Racing
5. Jiří Brož CZE ACCR Montáže Brož
6. Stanislav Polák CZE ACCR GT2 Motorsport
7. Josef Šustr CZE ACCR Sustr race
DNF. David Ouředníček CZE ACCR Dafit raceLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama