Reklama

MotoGP Awards - definitivní konec sezóny 2019 Hlavní obrázek k článku: MotoGP Awards - definitivní konec sezóny 2019

V úterý začínají oficiální testy MotoGP, tedy odstartuje sezóna 2020. Ale tomu předcházelo ještě včera večer v «Palacio de Congresos» slavnostní ukončení sezóny 2019.

V «Palacio de Congresos» ve Valencii se to včera večer jen hemžilo motocyklovými šampióny všech věkových kategorií, neboť se zde konalo tradiční «MotoGP Awards Ceremony».

Největší hvězdou byl samozřejmě Marc Márquez (Repsol Honda), šestinásobný mistr světa MotoGP, který tento svůj celkově osmý titul mistra světa! získal za neuvěřitelné výsledky: 18 Top-2 výsledků v 19 závodech Grand Prix; 12 vítězství; nový bodový rekord a «Triple» (jezdec, konstruktéři a týmový titul) pro Hondu. Jinak tituly pro konstruktéry získaly ještě Honda v Moto3 a Kalex v Moto2.

Márquez kromě toho vyhrál posedmé v řadě «BMW M Award», tedy pro nejlepšího pilota kvalifikací MotoGP. Jelikož se ale mistrem světa 2019 stal i Marcův mladší bratr Alex (Marc VDS) v Moto2, tak rodina ze španělského města Cervera má na svém kontě už desátý titul.

Nechyběli ani mistr světa Moto3 Lorenzo Dalla Porta (Leopard) nebo jeho krajan Matteo Ferrari (Trentino Gresini), který získal první historický titul v «FIM Enel MotoE World Cupu». Stejně zde byli přítomni i druhý a třetí z MotoE, Bradley Smith a Eric Granado.

Švýcar Tom Lüthi obdržel medaili za třetí místo v Moto2, rovněž druhý z MotoGP Andrea Dovizioso a třetí v MS Maverick Viňales se dostali na slavnostní pódium. Dvě vyznamenání převzal objev letošního roku: Fabio Quartararo (20) jako «Rookie of the Year» a rovněž vyhrál klasifikaci jezdců «Independent-Team». V menších objemových kubaturách pak soutěž nejlepších Rookies vyhráli Italové Fabio Di Giannantonio (Moto2) a Celestino Vietti (Moto3).

Nechyběli ani nejlepší teenageři z různých šampionátů: Celkový vítěz Red Bull MotoGP Rookies Cupu Carlos Tatay, vítěz Idemitsu Asia Talent Cupu Sho Nishumura, celkový šampión British Talent Cup Scott Ogden a také Top-3 z MSJ: Šampion Jeremy Alcoba, ještě jednou Tatay (celkově druhý) a Xavier Artigas, který v neděli při svém prvním startu v závodě Moto3 získal pódiové umístění.

Mimochodem: V nedávné minulosti zde byli oslavováni také dva Češi: Jakub Kornfeil (2009) a Karel Hanika (2013), když vyhráli v uvedených sezónách Red Bull Rookies Cup.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama