MotoAmerica: Vítězí Cameron Beaubier a JD Beach

Na okruhu Virginia International Raceway se konal třetí závodní víkend US-Superbike, tedy seriálu MotoAmerica.

Pole-Position si do závodů na okruhu Virginia International Raceway vyjel Garrett Gerloff (Yamaha) před značkovými kolegy Cameronem Beaubierem a Matthewem Scholtzem. Favorizovaný Toni Elias (Suzuki) bojoval v Qualifying s různými technickými problémy a to znamenalo až P9 na startovním roštu.

První závod vyhrál Cameron Beaubier (Yamaha), na stupních vítězů ho doplnili lídr šampionátu Toni Elias (Suzuki) a Garrett Gerloff (Yamaha). Po startu sice vedl Mathew Scholtz, ale už ve 2. kole havaroval. Potom už neohroženě jezdil na čele Beaubier a vyhrál s náskokem více než 3 sekund před ex-mistrem světa Moto2 Eliasem, dále byli odmávnuti Gerloff, JD Beach (Yamaha), Jake lewis (Suzuki) a Jake Gagne (BMW).

Ve druhé jízdě slavil své první vítězství v MS-Superbike šampion Red Bull Rookies Cupu z roku 2008 27-letý James Douglas Beach. Toho na stupních vítězů doplnili Garett Gerloff (Yamaha) a Toni Elias (Suzuki). Závod se jel za hodně těžkých podmínek, nejdříve byla trať mokrá, pak polomokrá a ke konci dokonce vysvitlo sluníčko. Jelikož obhájce titulu Beaubier havaroval, tak zkušený Elias jel na jistotu, aby získal co nejvíce bodů a zvýšil tak svůj náskok v šampionátu.

V něm vede Toni Elias se ziskem 126 bodů, druhý je Cameron Beaubier (102), třetí pak JD Beach (78). Následují Garrett Gerloff (72), Jake Lewis (62), Joshua Herrin (58), Matthew Scholtz (58) a David Anthony (52).