MotoAmerica II: Vítězný double Beaubiera

Zatímco obhájce titulu Cameron Beaubier vyhrál i druhý závod letošního šampionátu, tak další spolufavorité Toni Elias a Bobby Fong (oba Suzuki), stejně jako Mathew Scholtz havarovali.

27-letý Cameron Beaubier (Monster Energy Attack Performance Yamaha) vyhrál s náskokem 13 sekund už svůj 35. závod v šampiionátu MotoAmerica, úspěch vítězné stáje dovršil druhým místem Jake Gagne.

Totálním neúspěchem byla nedělní odveta pro Suzuki: Toni Elias havaroval už ve 3. kole v T6, jeho týmový kolega Bobby Fong byl v 6. kole dlouhý na brzdy a sestřelil v T5 zezadu Mathewa Scholtze.

V dramatickém boji o poslední volné místo na stupních vítězů se bývalý šampion Josh Herrin (BMW) prosadil proti Kyle Wymanovi (Ducati), Top-5 dokompletoval PJ Jacobsen, pilotující stockový motocykl Panigale V4R.

V šampionátu vede s maximálním možným počtem bodů Cameron Beaubier (Monster Energy Attack Performance Yamaha) - 50; o 14 bodů před týmovým kolegou Jake Gagnem (36), třetí je Josh Herrin (26) o dalších 10 bodů zpět. Čtvrtý je Wyman (24), Top-5 kompletuje Scholtz (20).

MotoAmerica HONOS Superbike 2020 - Elkhart Lake, Race 2

1- Cameron Beaubier – Monster Energy Attack Performance Yamaha – Yamaha YZF R1 – 12 kol za 26’33.271

2- Jake Gagne – Monster Energy Attack Performance Yamaha – Yamaha YZF R1 – + 13.430