MotoAmerica: Beaubier stále neporažený

Na okruhu Road America pokračoval šampionát MotoAmerica druhým závodním víkendem. Po vítězném doublu v úvodu mohl obhájce titulu Cameron Beaubier oslavit vítězný hattrick a stále tak zůstal neporaženým jezdcem v sezóně 2020. Druhý za ním byl odmávnut Rookie Bobby Fong.

Mimochodem: Jelo se poprvé s otevřenými dveřmi, tedy s diváky, ale s některými omezeními kvůli Covidu-19. Například se v hledišti nesmělo grilovat...!

Čtyřnásobný šampion US-Superbike Cameron Beaubier (Yamaha) vedl od startu až do cíle celých 12 kol a nedal svým soupeřům jedinou šanci. Na okruhu nedaleko Elkhart Lake dojel jako druhý šampion US-Supersport a Rookie Superbike Bobby Fong (Suzuki) se ztrátou 6,3 sec. Toni Elias (Suzuki) byl sice odmávnut jako třetí, ale jelikož předjížděl během vyvěšení žlutých vlajek, tak byl klasifikován jako čtvrtý a poslední pódiové umístění tak spadlo doslova do klína Kyle Wymanovi (Ducati). Top-5 dokompletoval Mathew Scholtz (Yamaha), za ním dojel ex-pilot z WorldSBK Jake Gagne (Yamaha). Nejlepším jezdcem se stockovým motocyklem byl David Anthony (Suzuki) - v cíli osmý, který těsně před cílem předjel PJ Jacobsena (Ducati).

27-letý Beaubier vede v šampionátu se ziskem maximálního počtu bodů 75, jeho týmový kolega Gagne (46 bodů) je druhý se ztrátou 29 bodů, třetí je Wyman (40) o dalších 6 bodů zpět. Čtvrtý je Herrin (Ducati), který má stejně jako Fong 35 bodů.

MotoAmerica HONOS Superbike 2020 - Elkhart Lake, Race 1

1- Cameron Beaubier – Monster Energy Attack Performance Yamaha – Yamaha YZF R1 – 12 kol za 26’34.295