Reklama

Moto3 - pátek: Lopez před Garciou, 23. Kornfeil, 26. Salač Hlavní obrázek k článku: Moto3 - pátek: Lopez před Garciou, 23. Kornfeil, 26. Salač

V kubatuře Moto3 byli v pátek nejrychlejšími oba jezdci týmu Estrella Galicia 0,0 Alonso Lopez a Sergio Garcia, třetím byl v časové tabulce po FP1/FP2 Lorenzo Dalla Porta z Leopard Racingu. Gabriel Rodrigo a Tatsuki Suzuki dokompletovali Top-5 prvního tréninkového dne - všichni s motocykly Honda.

Darryn Binder skončil celkově šestý a byl nejrychlejším jezdcem s motocyklem KTM. Druhou polovinu páteční elitní desítky ještě vytvořili Can Öncü (KTM-7.), Romano Fenati (Honda-8.), Albert Arenas (KTM-9.) a Niccolo Antonelli (Honda-10.).

Z dvojice českých jezdců byl Jakub Kornfeil v úvodní tréninkový den 23., Filip Salač pak 26, když svůj rychlejší čas zajel ráno.

Dopoledne v FP1 zajel nejrychleji Alonso Lopez časem 1:49.167, druhý skončil jeho týmový kolega Sergio Garcia a tyto časy nikdo nepřekonal ani odpoledne. Následovali Gabriel Rodrigo, Darryn Binder, Can Öncü, Albert Arenas, Romano Fenati, Kazuki Masaki, Makar Yurchenko a John McPhee....17. Salač a 18. Kornfeil.

V FP2 byl nejrychlejším Lorenzo Dalla Porta za 1:49,213 a celkově po pátku třetí. Za ním se odpoledne umístili Lorenzo Dalla Porta, Tatsuki Suzuki, Gabriel Rodrigo a Rookie Sergio García. Za Top-5 následovali Romano Fenati, Niccolo Antonelli, vítěz z Kataru Kaito Toba, Marcos Ramírez, Albert Arenas a Kazuki Masaki - což bylo složení Top-ten. Kornfeil obsadil 21. pozici, Salač 28.Login Přihlásit Registrace ›