Reklama

Moto2 na sezónu 2020: Nagashima k Ajovi, Garzo za SAG Hlavní obrázek k článku: Moto2 na sezónu 2020: Nagashima k Ajovi, Garzo za SAG

V kubatuře Moto2 je nyní všech 30 míst obsazeno. Protože se končí termín definitivních nominací jezdců do jednotlivých týmů, tak došlo v posledních dnech k několika definitivním změnám. Oficiální «Entry List» bude uveřejněna během GP Valencie.

Indonésan Andi Farid Izdihar je druhým jezdcem v týmu Idemitsu Honda Asia, Simone Corsi se domluvil s Forwardem, Tetsuta Nagashima opustil stáj SAG a zamířil k týmu Red Bull Ajo, kde bude týmovým kolegou Jorge Martin na motocyklu Kalex s pérováním Öhlins.

Z tohoto důvodu musel tým ONEXOX TKKR SAG majitele Edyho Peralese hledat a najít nového pilota do Moto2, tradiční stáj Stop-and-Go (SAG) ho ale brzy našla: Týmovým kolegou Remyho Gardnera se stal 21-letý Španěl Hector Garzo, který skončil v šampionátu ME-CEV Moto2 druhý za Edgarem Ponsem a v sezóně 2018 už absolvoval tři závody Grand Prix za stáj Tech3 místo zraněného Gardnera.

Kromě toho závodí Garzo v letošní sezóně i za Tech3 E-Racing v World Cupu MotoE: Před finálem ve Valencii má ještě šance na zisk titulu, když je zatím druhý se ztrátou 19 bodů za Ferrarim.

Po ukončení závodění továrny KTM (2019 bylo na startovním roštu celkem 9 motocyklů této značky) je rozdělení motocyklů mezi 30 jezdci následující: Kalex 22, Speed-up 4, MV Agusta 2, NTS 2.

Jezdci jako Folger, Pasini, Aegerter, Öttl, Tulovic a Locatelli už nesehnali žádné místo na startovním roštu MS-Moto2 sezóny 2020, naopak Iker Lecuona a Brad Binder postoupili s KTM do královské kubatury MotoGP. A z Moto3 přicházejí jako Rookie Dalla Porta, Marcos Ramirez a Aron Canet, ti všichni pojedou poprvé s tříválcovými jednotnými motory Triumph o objemu 765-ccm.

Piloti a týmy Moto2 na rok 2020

NTS RW Racing GP: Jesko Raffin, Bo Bendsneyder (NTS)

Italtrans Racing Team: Lorenzo Dalla Porta, Enea Bastianini (Kalex)

Flexbox HP 40: Lorenzo Baldassarri, Augusto Fernandez (Kalex)

Speed-Up: Jorge Navarro, Fabio Di Giannantonio (Speed-Up)

Sky Racing Team VR46: Luca Marini, Marco Bezzecchi (Kalex)

Dynavolt Intact GP: Tom Lüthi, Marcel Schrötter (Kalex)

American Racing KTM: Marcos Ramirez, Joe Roberts (Kalex)

Gaviota Angel Nieto Team: Aron Canet, Hafizh Syahrin (Speed-up)

Idemitsu Honda Asia: Andi Farid Izdihar, Somkiat Chantra (Kalex)

Federal Oil Gresini Moto2: Edgar Pons, Nicolo Bulega (Kalex)

Petronas Sprinta Racing: Xavi Vierge, Jake Dixon (Kalex)

Red Bull Ajo: Tetsuta Nagashima, Jorge Martin (Kalex)

ONEXOX TKKR SAG: Remy Gardner, Hector Garzo (Kalex)

Forward MV Agusta: Stefano Manzi, Simone Corsi (MV Agusta)

Estrella Galicia 0,0 Marc VDS: Alex Márquez, Sam Lowes (Kalex)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama