Michal Filla zůstává stále neporažen Hlavní obrázek k článku: Michal Filla zůstává stále neporažen

Ve čtvrtém letošním závodním víkendu si dali jezdci a týmy dostaveníčko v chorvatském Grobniku u Rijeky. A zkušený Michal Filla ze Šlapanic ještě stále letos neochutnal hořkost porážky, když vyhrál už sedmý závod v řadě.

V úvodním závodě Supersport 300, který byl předčasně ukončen vyvěšením červených vlajek po 8 z 11 kol vyhrál Slovák Roman Kučera (Kawasaki) před svým krajanem Michalem Búlikem (Yamaha) a Jihoafričanem Samuelem Lochoffem (Yamaha). Čeští jezdci se v početném startovním poli na okruhu v Rijece na stupně vítězů neprosadili.

ALPE ADRIA INTERNATIONAL MOTORCYCLE CHAMPIONSHIP - Grobnik (CRO), SSP300

1 37 Roman KUCERA SVK SMF Motoklub Balaz Kawasaki Pi SSP300 AA/E 8 13:40.361 1:41.324 25
2 15 Michal BÚLIK SVK SMF Maco Racing Team Yamaha Du SSP300 AA/E 8 13:40.467 0.106 1:41.210 20
3 44 Samuel LOCHOFF RSA MSA Samurai - Yart Racing Yamaha Pi SSP300 E 8 13:47.073 6.712 1:40.940 17
4 12 Mate SZAMADO HUN MAMS FORCH Junior Team KTM Pi SSP300 AA/E 8 13:54.474 14.113 1:42.666 13
5 7 Vojtech SCHWARZ CZE ACCR Motosport Schwarz RT Yamaha Pi SSP300 AA/E 8 13:54.589 14.228 1:43.080 11
6 32 Taric VAN DER MERWE RSA MSA Yart Yamaha Pi SSP300 E 8 13:54.627 14.266 1:42.956 10
7 35 Lukas SIMON CZE ACCR L.S.RacingTeam Yamaha Pi/BrSSP300 AA/E 8 13:54.782 14.421 1:42.443 9
8 41 Jirí NESPESNY CZE SMF Moto-Nespesny Kawasaki Pi SSP300 AA/E 8 13:54.823 14.462 1:42.981 8

9 18 Balint GYOR Yamaha Pi SSP300 AA/E 8 14:08.981 28.620 1:44.581 7
10 19 Bor KLEMENC Yamaha Pi/BrSSP300 AA/E 8 14:09.037 28.676 1:44.525 6
A dále:
13 2 Alexandra PELIKANOVA CZE ACCR Brno Circuit JRT Yamaha Br SSP300 AA/E 8 14:19.515 39.154 1:45.750 3
14 3 Martin NEMECEK CZE ACCR Dafit Motoracing Yamaha Du SSP300 AA/E 8 14:21.244 40.883 1:46.294 2
16 11 Ondrej SCHWARZ CZE ACCR Motosport Schwarz RT Honda Pi SSP300 AA 8 14:48.059 1:07.698 1:49.088 0

V málo početném poli jezdců Supersport 600 vyhrál Maďar Gergo Molnár (Honda), z Čechů byl nejlepší Jaromír Chlup na 4. místě, zatímco Oliver König šachovnicový praporek neuviděl.

ALPE ADRIA INTERNATIONAL MOTORCYCLE CHAMPIONSHIP - Grobnik (CRO), SSP600

1 48 Gergo MOLNAR HUN MAMS VEPP Racing Honda Pi SSP AA 13 19:27.940 1:29.219 25
2 4 Martin VUGRINEC CRO HMS Kielbassa-Unior RT Kawasaki Du SSP AA 13 19:28.082 1:29.189 21
3 666 Luca TOMMASINI ITA HMS 666carbon.com Triumph Du SSP AA 13 19:43.947 1:30.135 16
4 261 Jaromír CHLUP CZE ACCR Dafitmotoracing Yamaha Du SSP AA 13 21:01.128 1:34.907 13
5 461 Nuri YILMAZ TUR TMF JRT Jutesan Racing Team Honda Du SSP AA 12 19:31.366 1:35.873 11 6 131 Bartlomiej CABALA POL PZM Arcus Racing Yamaha Du SSP AA 12 19:31.490 1:35.157 10

Hodně početné bylo naopak startovní pole „malých stocků“, kde se letos poprvé - bez testů - představil Jiří Mrkývka (Kawasaki). Ten byl v cíli klasifikován na 8. místě, když vyhrál zkušený Maďar Alen Gyorfi před Rakušanem Gesslbauerem a dalším Rakušanem Walchhütterem - všichni s motocykly Yamaha.

ALPE ADRIA INTERNATIONAL MOTORCYCLE CHAMPIONSHIP - Grobnik (CRO), STK600

1 40 Alen GYORFI HUN MAMS H-Moto Yamaha Du STK600 AA 13 19:57.216 1:31.053 25
2 144 Gerold Jun. GESSLBAUER AUT AMF Ratezi Racing Team Ziegel Yamaha Pi STK600 AA 13 20:00.269 1:30.941 21
3 9 Lukas WALCHHÜTTER AUT AMF Bertl K Racing Team Yamaha Pi STK600 AA 13 20:02.238 1:31.429 16
4 69 Kevin RANNER AUT AMF Team Gesslpower Yamaha Du STK600 AA 13 20:12.472 1:31.852 13
5 44 Danny RAAVAD DEN DMU Team R6 Cup Yamaha Br STK600 13 20:12.653 1:31.980 11
6 98 Michal RONEC SVK SMF FUGU Racing Team Yamaha Du STK600 AA 13 20:14.925 1:31.987 10
7 36 Thomas EDER GER AMF Fritze Tuning - R6 Cup Yamaha Br STK600 AA 13 20:20.029 1:32.759 9
8 10 Jiri MRKYVKA CZE ACCR JM Superstock Team Kawasaki Pi STK600 AA 13 20:22.156 1:32.766 8
9 77 Raimund SOLLINGER JR. AUT AMF Polizeisportverein Wels Ms Yamaha Pi STK600 AA 13 20:23.666 1:32.730 7
10 166 Robin ZEILINGER AUT AMF Racing team Zeilinger Yamaha Pi STK600 AA 13 20:54.255 1:34.967 6
A dále:
14 32 Patrik STACHURA CZE ACCR AMK Terlicko Kawasaki Du STK600 AA 12 19:41.301 1:36.518 2

Restartovaný závod „velkých stocků“ se jel na pouhých 6 kol a tento sprintérský závod vyhrál Michal Filla a bylo to jeho už letošní sedmé vítězství v řadě. Druhý skončil obhájce titulu Michal Prášek a třetí byl odmávnut Němec Arnaud Friedrich. Zkušený Václav Bittman obsadil 7. místo.

ALPE ADRIA INTERNATIONAL MOTORCYCLE CHAMPIONSHIP - Grobnik (CRO), STK1000

1 55 Michal FILLA CZE ACCR BMW Sikora Motosport BMW Pi STK1000 AA 6 8:48.187 1:26.985 25
2 6 Michal PRASEK CZE ACCR Rohac - Fejta motoracing T BMW Du STK1000 AA 6 8:48.222 0.035 1:26.585 21

3 37 Arnaud FRIEDRICH GER DMSB Team LRP Poland BMW Pi STK1000 6 8:56.939 8.752 1:28.362 16
4 176 Dario HORVAT CRO HMS Dampini racing Kawasaki Du STK1000 AA 6 8:58.819 10.632 1:28.518 13
5 77 Kamil KRZEMIEN POL PZM Wojcik Racing Team Yamaha Du STK1000 AA 6 8:59.027 10.840 1:28.636 11
6 65 Tomas SVITOK SVK SMF SK Energy Maco Racing Yamaha Du STK1000 AA 6 9:00.556 12.369 1:28.567 10
7 36 Vaclav BITTMAN CZE ACCR BRC Subrt Racing Yamaha Du STK1000 AA 6 9:09.907 21.720 1:29.598 9
8 9 Rudi MASCHKE GER DMSB RuMa Racing Kawasaki Pi/BrSTK1000 6 9:13.796 25.609 1:30.979 8
9 14 Jaroslaw SZCZESNY POL PZM LRP Poland BMW Pi STK1000 AA 6 9:24.375 36.188 1:32.526 7
10 41 Frane MRDULJAS CRO HMS Team Motobanda Kawasaki Pi STK1000 AA 6 9:25.204 37.017 1:32.306 6
A dále:
12 193 Michal FOJCIK CZE SMF Exteria Racing Team BMW Br STK1000 AA 6 9:40.628 52.441 1:34.892 4

V královské kubatuře šampionátu Alpe Adria se při neúčasti Karla Haniky - startuje v Japonsku na 8h Suzuka - českým jezdců nedařilo a na své zahraniční soupeře (především z Rakouska) prostě nestačili. Vyhrál suverén letošního šampionátu Rakušan Julian Mayer před svým krajanem Phiilipem Steinmayerem a dalším Rakušanem Andreasem Fichtenbauerem - všichni s motocykly Yamaha. V Top-10 dojel pouze Miloš Čihák s BMW.

ALPE ADRIA INTERNATIONAL MOTORCYCLE CHAMPIONSHIP - Grobnik (CRO), SBK

1 95 Julian MAYER AUT AMF Motorrad Mayer Yamaha Du SBK AA 18 26:16.707 1:26.687 25
2 411 Philipp STEINMAYR AUT AMF ESA Racing Yamaha Du SBK AA 18 26:24.480 7.773 1:26.678 21
3 427 Andreas FICHTENBAUER AUT AMF racer4kids.at Yamaha Pi SBK AA 18 26:42.465 25.758 1:28.241 16
4 13 Ville VALTONEN FIN SML Team Sensetec Yamaha Pi SBK 18 26:50.099 33.392 1:28.529 13
5 71 Thomas BERGHAMMER AUT AMF Team Berghammee Suzuki Pi SBK AA 18 26:55.758 39.051 1:28.809 11
6 36 Nico THÖNI AUT AMF Team Styria Racing Aprilia Pi SBK AA 18 27:06.343 49.636 1:29.366 10
7 11 Ireneusz SIKORA POL PZM BMW Sikora Motosport BMW Pi SBK AA 18 27:06.736 50.029 1:29.093 9
8 199 Renato NOVOSEL CRO HMS Lutec Racing Team Suzuki Du SBK AA 18 27:07.750 51.043 1:29.236 8
9 81 Christian WIEZINGER MAYR AUT AMF PSV Wels BMW Du SBK AA 18 27:15.555 58.848 1:29.097 7
10 15 Milos CIHAK CZE ACCR BMW Motorrad Czech BMW Pi SBK AA 18 27:15.923 59.216 1:29.462 6
A dále:
14 133 Vaclav RUMLENA CZE ACCR Halbich Motorsport Yamaha Du SBK AA 18 27:32.861 1:16.154 1:30.650 2
15 66 Jiri BROZ CZE ACCR Montaze Broz Racing Team Yamaha Pi SBK AA 18 27:42.080 1:25.373 1:31.203 1
16 210 David OUREDNÍCEK CZE ACCR Dafitmotoracing Yamaha Du SBK AA 17 26:17.847 1 Lap 1:31.242 0
18 41 Stanislav POLAK CZE ACCR GT2 Motorsport Yamaha Pi SBK AA 17 26:34.556 1 Lap 1:32.367 0



Login Přihlásit Registrace ›

Reklama