Tým Mercury BMW pojede s Hanikou, Ježkem a Angelem Rodriguezem Hlavní obrázek k článku: Tým Mercury BMW pojede s Hanikou, Ježkem a Angelem Rodriguezem

Český tým Mercury Racing závodící v šampionátu FIM EWC (MS-Endurance) představil nejen nový design stroje doplněný o hlavního sponzora, ale zároveň i svého třetího jezdce.

Pod vedením manažera Amira Ghanema se v šampionátu FIM EWC 2018/2019 představí s motocyklem BMW S1000RR následující trojice pilotů: Ex-vítěze Red Bull Rookies Cupu a ex-pilota Moto3 Karla Haniku a bývalého jezdce šampionátu WorldSBK Ondřeje Ježka doplní jako třetí jezdec ex-šampion CEV125 a Supersport - 33-letý Angel Rodriguez ze Španělska. Ten má zkušenosti ze závodů Grand Prix kubatury 125 ccm - celkem 64 startů v sezónách 2000/2006, z 250-tek a Moto2 - 8 závodů GP.

Na jméno čtvrtého pilota si budeme muset ještě několik týdnů počkat.

Tým se nově bude jmenovat “Fany Gastro BMW Motorrad by Mercury Racing”, neboť firma Fany Gastro podporovala kuřimského závodníka Ježka v době jeho závodění v šampionátech WorldSBK a WorldSSP už několik posledních sezón.

Oba dva Češi v týmu - Hanika a Ježek - budou pochopitelně startovat v kubatuře SBK s motocykly konfigurace EWC i v šampionátu Alpe Adria.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama