Reklama

Marquez závodit v Jerezu nebude Hlavní obrázek k článku: Marquez závodit v Jerezu nebude

6-násobný mistr světa MotoGP Marc Marquez se po dnešním tréninku FP4 na okruhu Circuito de Jerez - Angel Nieto rozhodl, že se zítřejšího závodu «Gran Premio Red Bull de Andalucía» nezúčastní.

V FP4 objel tovární pilot týmu Repsol Honda 10 kol, ale skončil až 16., když na značkového kolegu Nakagamiho ztratil 0,999 sec. Největší problémy mu činilo zrychlování z pravých zatáček, snažil se vše kompenzovat jinými části těla a používat jiné svalové partie.

Vše také konzultoval s odpovědným doktorem Grand Prix Dr. Chartre. Marquez ještě nastoupil do Qualifying 1, ale hned po prvním kole zajel do svého boxu a tím se pro něho tento závodní víkend skončil.

Více než 10 kol v FP4 nedokázal Marc Marquez bez přerušení objet a bylo to pro něho těžší než v FP3, možná i z důvodů většího vedra.

Po zítřku může ztrácet Marquez na lídra šampionátu Quartarara nebo Viňalese 50 resp. 45 bodů a do konce šampionátu bude chybět buď deset nebo jedenáct závodů Grand Prix.

Další cíl pro Marca Marqueze je jasný: Závodu v Brně se zúčastnit v co nejlepším tělesném stavu.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama